Ilıca, yeni mesire alanıyla cazibe merkezine dönüştürülecek

Ilıca, yeni mesire alanıyla cazibe merkezine dönüştürülecek
Ilıca, yeni mesire alanıyla cazibe merkezine dönüştürülecek
ERZURUM (AA) - Aziziye Belediyesi ile Doğu Anadolu Projesi (DAP) Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasında imzalanan Protokol ile Ilıca merkezde 25 bin...

ERZURUM (AA) - Aziziye Belediyesi ile Doğu Anadolu Projesi (DAP) Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasında imzalanan Protokol ile Ilıca merkezde 25 bin metrekare fidanlık, mesire alanına dönüştürülecek. 

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan yaptığı açıklamada, proje kapsamında bahçenin genel inşaatı, elektrik, peyzaj ve otomatik sulama işleri yapılacağı belirtti 

Bu yıl içerisinde ihalesi yapılacak projeye ilk etapta 1 buçuk milyon lira destek sunulacağını ifade eden Orhan, şunları kaydetti:

"İmzalanan protokol ile yapılacak mesire alanı sayesinde Ilıca, geçmişte olduğu gibi yeniden bölgenin mesire alanı haline gelecek. Ilıca'yı Erzurum ve bölgenin cazibe merkezi haline getirmek ve turizm beldesi görünümüne kavuşturulması amaçlanıyor. Kentsel dönüşüm projeleriyle Ilıca'nın merkezi yenilenecek. 380 konut, 114 iş yeri inşaatı hızla devam ediyor. Termal turizmde marka atılımlar yaparak bir yandan yeni yatırımlar yapılıyor, diğer yandan mevcut tesislerimize nitelik kazandırıyoruz. Ilıca'nın kentsel dönüşümle yenilenmesi ve termal turizmdeki marka atılımlara eklediğimiz mesire alanı projesi, ilçeyi sadece Erzurum'un değil, bölgenin cazibe merkezi ve mesire alanı haline getirecektir."