İran heyetinden ETSO'ya ziyaret

İran heyetinden ETSO'ya ziyaret
İran heyetinden ETSO'ya ziyaret
ERZURUM (AA) - İran'ın Batı Azerbaycan eyaletinden gelen 15 kişilik heyet, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu ile toplantı...

ERZURUM (AA) - İran 'ın Batı Azerbaycan eyaletinden gelen 15 kişilik heyet, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu ile toplantı düzenledi.

Yönetim Kurulu Salonundaki toplantıya, ETSO ve İran'dan gelen heyet üyeleri ile İranlı iş adamları katıldı.

ETSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Akal, yaptığı konuşmada, İran ile Türkiye 'nin tarih boyunca iyi ilişkiler içinde olduğunu belirterek, aynı coğrafyada yaşayan iki ülkenin ticari ilişkilerinin daha da gelişmesini arzu ettiklerini söyledi.

Bunun için her iki tarafın da çaba göstermesi gerektiğine dikkat çeken Akal, sektörel bazda toplantılar düzenleyerek daha objektif bir bakış açısıyla işbirlikleri yapılması gerektiğini dile getirdi.

İran heyeti başkanı Batı Azerbaycan Eyaleti Maku Valisi Şahin Alizadeh de ticari ilişkilerin artması için iki ülkenin birbiriyle daha da yakınlaşması gerektiği, bu ziyaretlerin de buna zemin hazırladığını vurguladı.

Maku şehrinde bulunan serbest bölgenin, İran ile ticaret yapmak isteyen Türk iş adamlarının işlerini kolaylaştırdığını kaydeden Alizadeh, Erzurumlu iş adamlarını da Maku'da görmekten büyük mutluluk duyacaklarını ifade etti.

Toplantının ardından Akal, Alizadeh'e ziyaret anısına plaket verdi.