"İşletmelerde Beceri Eğitiminde Avrupa ile El Ele" Projesi

"İşletmelerde Beceri Eğitiminde Avrupa ile El Ele" Projesi
"İşletmelerde Beceri Eğitiminde Avrupa ile El Ele" Projesi
ERZURUM (AA) - Oltu ilçesinde yürütülen "İşletmelerde Beceri Eğitiminde Avrupa ile El Ele" Projesi kapsamında 10 öğrenci, Almanya'ya...

ERZURUM (AA) - Oltu ilçesinde yürütülen "İşletmelerde Beceri Eğitiminde Avrupa ile El Ele" Projesi kapsamında 10 öğrenci, Almanya 'ya gönderilecek.

Arda Danışmanlık ve Eğitim Kurumu tarafından uygulanan projesi kapsamında, Oltu Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden 10 öğrenci ve 2 öğretmen, yarın Almanya'nın Berlin kentine gidecek.

Okul Müdürü Haluk Acar, Almanya'ya gidecek olan İngilizce öğretmeni Esma Abbasioğlu, Bilgisayar Öğretmeni Abdullah Adıyaman ile 10 öğrenci, Kaymakamı Mehmet Gökhan Zengin'i, Oltu Öğretmen Evi'nde ziyaret etti.

Proje hakkında bilgi veren Acar, Berlin'e gidecek öğrenci ve öğretmenlerin hem gezi hem de staj yapma imkanı bulacağını ifade etti.

Zengin, bu projelerin öğrencilerin gelişimine katkı sağladığını ve benzer projelerin devam etmesi gerektiğini söyledi.

Daha önce başka okullardan öğrencilerin bu projeler sayesinde yurtdışına çıkma imkanı bulduğunu ifade eden Zengin, bu projeler sayesinde öğrencilerin öz güvenlerinin arttığını belirtti.