İspir'de yol çalışmaları

İspir'de yol çalışmaları
İspir'de yol çalışmaları
ERZURUM (AA) - Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, İspir ilçesinde yol ve sıcak asfalt çalışması yapacaklarını bildirdi.Çeşitli incelemelerde...

ERZURUM (AA) - Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, İspir ilçesinde yol ve sıcak asfalt çalışması yapacaklarını bildirdi.

Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere İspir'e gelen Sekmen, ilçenin çıkışından Devedağı Mahallesi'ne kadar 15 kilometrelik yolu sıcak asfaltla kaplayacaklarını söyledi.

Aksu Mahallesi grup yolunun da asfalt ihalesinin yapıldığını ve çalışmalara başlayacaklarını ifade eden Sekmen, "Çamlıkaya, Buti ve Mangut'ta yeni yol yapım çalışmaları devam ediyoruz. Aynı zamanda Çamlıkaya'da su çalışmalarımız devam edecek" diye konuştu.

Diğer mahallelerde yol ve asfaltlama çalışmalarının devam ettiğini anlatan Sekmen, 50 kilometre de muhtelif yerlerde stabilize çalışmalarının devam edeceğini bildirdi.

Sekmen, "İspir'i yeni baştan imar ediyoruz. Bir de arıtma tesisi yapacağız. Lağım sularımız Çoruh'a akıyor. Suyu arıttıktan sonra Çoruh'a vereceğiz" dedi.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Büyükşehir

  ,

  sıcak