İstanbul Adliyesindeki terör saldırısı

İstanbul Adliyesindeki terör saldırısı
İstanbul Adliyesindeki terör saldırısı
- Saldırı, Erzurum ve Ardahan'da protesto edildi

ERZURUM/ARDAHAN (AA) - Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit olmasıyla sonuçlanan terör saldırısı, Erzurum ve Ardahan'da protesto edildi.

Erzurum Adliyesi önünde toplanan Memur-Sen üyeleri ve adliye personelleri, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu Savcısı Cumhuriyet Savcısı Kiraz'ın şehit edilmesine tepki gösterdi.

Memur-Sen İl Temsilcisi Abdullah Duman, yaptığı açıklamada, eli kanlı terör örgütünün saldırısını lanetlediklerini belirterek, terörün her türlüsüyle etkin şekilde mücadele edilmesi gerektiğini ifade etti.

Duman,  Türkiye 'de bir şeyler yolunda gitmeye başladığı zaman kalleş planlar ve kalleş ellerin devreye girdiğine dikkati çekerek, "Özellikle genel seçimler öncesinde ülkemizde sosyal ve siyasal alanlarda kargaşa çıkarmaya çabalamak ve buna yönelik hain saldırılar gerçekleştirmek nasıl büyük bir oyunun içine çekilmek istendiğimizi açıkça gösteriyor. Ülkemizde barış, kardeşlik ve huzur ortamının güçlendiği bir dönemde taşeron terör, hain eylemleriyle kalleş yüzünü ve taşeron kimliğini bir kez daha göstermiştir" dedi.

Kalabalık, basın açıklamasının ardından savcı Kiraz için dua etti.

-Ardahan

Ardahan Adliyesinde bir araya gelen hakim, savcı ve avukatlar ile adliye personelleri, terör saldırısını kınadı. Cumhuriyet Başsavcısı Recai Bilgin, yaptığı açıklamada, son günlerde yargı mensuplarına yönelik saldırıların arttığına işaret ederek, savcı Mehmet Selim Kiraz'ı hedef alan terör saldırısını tüm yargı camiasına yapılmış bir saldırı olarak kabul ettiklerini söyledi.

Kanlı ve alçakça saldırıyı nefretle lanetlediklerini bildiren Bilgin, "Bu ve benzeri olayların bir daha yaşanmaması ve gerekli tedbirlerin bir an önce alınacağı inancıyla şehit meslektaşımız Mehmet Selim Kiraz'a Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine, yargı camiasına ve Türk milletine başsağlığı diliyoruz" diye konuştu.