İstanbul Adliyesindeki terör saldırısı

İstanbul Adliyesindeki terör saldırısı
İstanbul Adliyesindeki terör saldırısı
ERZURUM (AA) - AK Parti Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesinin ve yaşanan terör...

ERZURUM (AA) - AK Parti Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesinin ve yaşanan terör olaylarını, basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.

Aksak, yaptığı açıklamada, yaşanan terör olaylarının zamanlamasının manidar olduğuna dikkat çekerek, terör eylemlerinin amacına ulaşamayacağını vurguladı.

Tüm Türkiye 'yi büyük bir üzüntüye boğan melun bir saldırı sonucu şehit verdiğimiz Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'a Allah'tan rahmet, ailesine sabr-ı cemil niyaz eden Aksak, şunları kaydetti:

"Milletimizin başı sağ olsun. İstanbul Emniyet Müdürlüğümüze gerçekleştirilen hain saldırı da teröristler tarafından yaralanan polislerimize acil şifalar diliyorum. Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'a yapılan saldırı sıradan değildir. Gezi olaylarını tertipleyenler içerideki maşalarını bir kez daha harekete geçirmişlerdir. Görevi, adaleti tesis etmek olan ve görevini layıkıyla yerine getiren Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı hunharca katleden teröristlerin tek amacı bu ülkeye hainliktir. Bu hainlik, Türk adaletine ve hukuk sistemine yapılmış bir terör eylemidir."

Aksak, "Bu tür terör saldırıları ile birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışan mihraklar bilmelidir ki bu aziz millet 100. zafer yılını kutladığımız Çanakkale'de 250 bin şehit vermiş ama birliğine, dirliğine ve kardeşliğine halel getirmemiştir. Alçakça yaptığınız bu menfur saldırılar beyhude uğraşlardır" ifadesini kullandı.

Ülkeyi kaosa sürüklemek isteyen mihrakların geçtiğimiz hafta TBMM'de kabul edilen İç Güvenlik Yasası'na karşı çıktıklarına da değinen Aksak, muhalefetin teröristlere sahip çıkarak, hükümet ve polisi eleştirmelerine de sert tepki gösterdi.