Kadir Gecesi

Kadir Gecesi
Kadir Gecesi
ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımladı. Kadir Gecesi'nin sevgi ve hoşgörü...

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Kadir Gecesi'nin sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını dileyen Sekmen, Müslümanların bin aydan daha hayırlı olarak gördükleri Kadir Gecesi'nde gönüllerdeki huzur ikliminin berraklaşacağını belirtti.

Sekmen, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Onbir ayın sultanı ramazan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü taşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ne kavuşuyor olmanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz. Allah'ın insanlığa son mesajı olan Kur'an-ı Kerim'in inmeye başladığı bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi, dinimizce en faziletli ve kutsal gecedir. Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin, sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Bu gecede dargın ve küskünler barışacak, kardeşlik bağlarımız derinleşecek ve Yüce Allah'tan af dileyeceğiz. Bu vesileyle kıymetli hemşehrilerimin maddi ve manevi sayısız güzellikleri tadacakları Kadir Gecesi'ni en içten dileklerimle tebrik ediyor, bu mübarek gecenin Erzurumumuz, ülkemiz ve İslam alemi için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum."