Kar temizliğine araç engeli

Kar temizliğine araç engeli
Kar temizliğine araç engeli
ERZURUM (AA) - Erzurum'da, belediye karla mücadele ekiplerinin duyarsız davranan araç sahipleri nedeniyle güçlük yaşadıkları bildirildi.Yakutiye...

ERZURUM (AA) - Erzurum'da, belediye karla mücadele ekiplerinin duyarsız davranan araç sahipleri nedeniyle güçlük yaşadıkları bildirildi.

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, yaptığı yazılı açıklamada, karla mücadelenin belediyeler için ciddi bir yük getirdiğini söyledi.

Kış aylarında 100 personel, 10 kamyon, 2 tuzlama aracı, 4 büyük kepçe, 3 greyder ve 4 ederin karla mücadele çalışmalarından kullanıldığını dile getiren Korkut, "Kar yağışının yoğunluğuna göre 2 veya 3 vardiya olarak çalışmalarımızı programlanmış durumdayız. Ekiplerimiz bağlı mahalleler ve ilçe merkezinde aralıksız çalışmalarını sürdürüyorlar. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için gerekli gayret gösteriliyor" dedi.

Korkut, kar temizleme çalışmalarında ekiplerin en büyük zorluğu ise duyarsız davranan araç sürücülerinin gelişi güzel araçlarını park etmeleri nedeniyle yaşadıklarını ifade ederek, çalışmaların daha sağlıklı yapılabilmesi için vatandaşların araç parkına daha dikkat etmesi gerektiğini sözlerine ekledi.