Karadayı İnşaat'a teşekkür plaketi

Karadayı İnşaat'a teşekkür plaketi
Karadayı İnşaat'a teşekkür plaketi
ERZURUM (AA) - Erzurum'da faaliyet gösteren ve 2010 yılından itibaren kurumlar vergisi rekortmenleri listesinde ilk üç sırada yer alan Karadayı...

ERZURUM (AA) - Erzurum'da faaliyet gösteren ve 2010 yılından itibaren kurumlar vergisi rekortmenleri listesinde ilk üç sırada yer alan Karadayı İnşaat 'a, teşekkür plaketi verildi.

Konut sektöründe önemli yere sahip olan Karadayı İnşaat, 2013 yılında da konut vergi rekortmenleri ilk sırasında yer aldı.

Kazım Karabekir Vergi Dairesi Müdürü Ayşe Gınalı, Vergi Uygulama Müdürü Mehmet Bozan ve Denetim Koordinasyonu Müdürü Mehmet Yalçınkaya, 2013 Kurumlar Vergisi birincisi olan Karadayı İnşaat'a gelerek, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Metin Karadayı'ya plaket verdi.

New City Projesi'ndeki aksaklıklar nedeniyle önümüzdeki yıl vergi rekortmenleri arasında yer alamayacağını ifade eden Karadayı, "Şirket olarak bu süreçte yıprandık. 2010 yılından itibaren sürekli ilk üç sırada yer alıyorduk. Önümüzdeki yıl bu yarışta olamayacağız. Ancak kısa sürede toparlanarak, öncelikle New City Projesi'ni tamamlayıp bu yarıştaki yerimizi yeniden alacağız" ifadesini kullandı.

Kazım Karabekir Vergi Dairesi Müdürü Gınalı da kurum olarak geçen yılların aksine ödül töreni düzenlemediklerini belirterek, bu yıl vergi rekortmenlerini ziyaret ederek yerlerinde plaketlerini takdim ettiklerini belirtti.