Karşıt görüşlü ik gurup arasında kavga: 6 yaralı

Karşıt görüşlü ik gurup arasında kavga: 6 yaralı
Karşıt görüşlü ik gurup arasında kavga: 6 yaralı
- Erzurum'da karşıt görüşlü iki grup arasında çıkan ve 6 kişinin yaralandığı kavgayı önleme çalışan polis ekiplerine taş, sopa ve havai fişekle saldıran gruba müdahale edildi

ERZURUM (AA) - Erzurum'da karşıt görüşlü iki grup arasında çıkan kavgada 6 kişi yaralandı, kavgayı önlemeye çalışan polise taş, sopa ve havai fişekle saldıran gruba polis müdahale etti.

Ege Üniversitesinde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Ülkü Ocakları Erzurum İl Başkanlığı tarafından düzenlenen yürüyüşün ardından kalabalık grup, kentin Mahallebaşı mevkisine geldi. 

Burada terör örgütü aleyhine sloganlar atan grup ile  HDP 'li bir grup arasında çıkan sözlü tartışma, bıçak, taş ve sopaların kullanıldığı kavgaya dönüştü. Olayda 3'ü bıçakla olmak üzere 6 kişi yaralandı. Yaralılar, Palandöken ve Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.  

- Kavganın ardından gerginlik

Öte yandan kavgaya müdahale etmek amacıyla olay yerine gelen polis ile HDP'li grup arasında da gerginlik yaşandı. Uyarılara lastik yakıp, taş, sopa ve havai fişek atarak karşılık veren gruba polis, tazyikli su, biber gazı ve plastik mermi ile karşılık verdi. 

Taş atan grubun ara sokaklara dağılmasıyla olayların sona erdiği bildirildi.