Kayak merkezlerinde hafta sonu yoğunluğu

Kayak merkezlerinde hafta sonu yoğunluğu
Kayak merkezlerinde hafta sonu yoğunluğu
- Türkiye'nin önemli kayak merkezleri arasında yer alan Palandöken, Konaklı ve Cıbıltepe'de yerli ve yabancı turistler kayak yapmanın keyfini yaşadı

ERZURUM/KARS (AA) - Palandöken, Konaklı ve Cıbıltepe kayak merkezlerinde hafta sonu yoğunluğu yaşanıyor.

Bölgede aralıklarla etkili olan yağışın ardından kar kalınlıkları Palandöken'de 90, Konaklı'da 102 santimetreye ulaştı. Farklı ülkelerden gelen turistlerle hafta sonunu fırsat bilen vatandaşlar, aileleriyle kızak kaymanın, kayak ve snowboard yapmanın keyfini yaşadı.

Pistleri dolduran yerli ve yabancı turistler, güneşli havada kayarak, güzel vakit geçirmeye çalıştı. Bazı turistler de otellerin verandasında güneşlendi.

Palandöken Kayak Merkezi'ndeki yoğunluk, turizm işletmelerinin sahiplerinin de yüzünü güldürdü. Palandöken'de faaliyet gösteren otellerin yüzde 90 dolu olduğu öğrenildi.

- Cıbıltepe'de kayak keyfi

Türkiye 'nin önemli kayak merkezleri arasında yer alan ve kar kalınlığı 140 santimetreye ulaşan Kars'taki Cıbıltepe'de de hafta sonu dolayısıyla yoğunluk yaşandı.

Sarıkamış ilçesindeki 2 bin 634 rakımlı kayak merkezindeki pistleri dolduran kayakseverler, mart ayında sarıçam ormanları arasında kayak ve snowboard yaptı.

Sarıkamış Kaymakamı Muhammed Gürbüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kayak merkezindeki pistlerde herhangi bir bozulmanın olmadığını ve tamamında kayak yapıldığını söyledi.

Mart ayı olmasına rağmen pistlerde kayak için ideal kar bulunduğunu vurgulayan Gürbüz, "Pistlerimizde yaklaşık 140 santimetre kar var. Kayakseverler, bu güzelliği, bu imkanı kaçırmasınlar, sarıçam ormanları arasında bu keyfi doyasıya yaşasınlar" dedi.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Turizm

  ,

  Kayak

  ,

  Fırsat

  ,

  kar

  ,

  dolu

  ,

  hafta sonu