Kayınpederini bıçaklayan damada 12 yıl hapis cezası

ERZURUM (AA) - Erzurum'da kayınpederini bıçakla yaraladığı iddiasıyla yargılanan sanık, 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Erzurum 2. Ağır Ceza...

ERZURUM (AA) - Erzurum'da kayınpederini bıçakla yaraladığı iddiasıyla yargılanan sanık, 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 

Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın karar duruşmasına tutuklu sanık Nurullah Topcuoğlu, mağdur Mehmet Köçer ve avukatları katıldı.

Duruşmada söz alan Topcuoğlu, savunmasında, olay günü kayınpederinin evine ailesini getirmek için gittiğini belirterek, "Ben oraya kimseyi öldürmek için gitmedim. Kendilerinden de özür diliyorum. Böyle bir niyetim olsaydı evimdeyken öldürürdüm. Pişmanım, takdir yüce mahkemenindir" dedi.

Sanık avukatı Osman Akın da müvekkilinin bir dönem işsiz kalması ve eşinin ailesinin de buna aşırı müdahalesi sonucu olayın yaşandığını söyledi. 

Müvekkilinin, eşinin ailesinin yaşadığı eve öldürme veya yaralama maksadıyla gitmediğini ve  karşı tarafın hakaretvari söylemleri üzerine olayın gerçekleştiğini bildirerek, haksız tahrik hükümlerinin uygulanması gerektiğini ifade etti.

Savunmaların ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, Topçuoğlu'na, "Kasten adam öldürmeye teşebbüs" suçundan 12 yıl hapis cezası verdi.


  ETİKETLER:

  Mahkeme

  ,

  Ceza

  ,

  hapis

  ,

  Karşı