Kaymakam Uzan ve Başkan Özsoy'dan AA'ya ziyaret

Kaymakam Uzan ve Başkan Özsoy'dan AA'ya ziyaret
Kaymakam Uzan ve Başkan Özsoy'dan AA'ya ziyaret
ERZURUM (AA) - Uzundere İlçe Kaymakamı Hacı Arslan Uzan ile İlçe Belediye Başkanı Halis Özsoy, Anadolu Ajansı (AA) Erzurum Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret...

ERZURUM (AA) - Uzundere İlçe Kaymakamı Hacı Arslan Uzan ile İlçe Belediye Başkanı Halis Özsoy, Anadolu Ajansı (AA) Erzurum Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

Bölge Müdürü Emine Konuk ile bir süre sohbet eden Uzan ile Özsoy, Uzundere'nin tarihi ve turistik potansiyeli, kültürel değerleri hakkında bilgi verdi.

Kaymakam Uzan, Uzundere ilçesinin Tortum Şelalesi ve gölü gibi doğal güzelliklere sahip olduğunu, bu güzellikleri turizme kazandırmak için çalışma yürüttüklerini ifade etti.

İlçenin gerek yöresel mutfağı gerekse tarihi ve turistik mekanlarıyla önemli değerlere sahip olduğunu vurgulayan Uzan, ilçede su, salon, doğa ve dağcılık sporlarının yapıldığını söyledi.

Başkan Özsoy da kentin gelişmesine yönelik farklı alanlarda önemli çalışmalar yürüttüklerini belirterek, ilçeyi turizm merkezi yapmayı hedeflediklerini bildirdi.

AA'nın çalışmaları hakkında bilgi veren Konuk da 94 yıllık tecrübeli bir kurum olduklarını belirterek, haber yaparken güvenilirlik, tarafsızlık, etik ve hız ilkelerine önem verdiklerini söyledi.