Kış aylarında aktarlara ilgi arttı

Kış aylarında aktarlara ilgi arttı
Kış aylarında aktarlara ilgi arttı
ERZURUM (AA) - Kış aylarında, mevsimsel hastalıklardan korunmak isteyen vatandaşlar, aktarlarda satılan ve doğal bitkilere ilgi gösteriyor. Oltu'da...

ERZURUM (AA) - Kış aylarında, mevsimsel hastalıklardan korunmak isteyen vatandaşlar, aktarlarda satılan ve doğal bitkilere ilgi gösteriyor. 

Oltu'da aktarlık yapan Cafer Demirtaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vatandaşların hastalıklara karşı vücut direncini arttırmak amacıyla özellikle kış aylarında aromatik bitkilere yoğun ilgi gösterdiğini ifade etti. 

Hasta olunması halinde ilk başvurulması gereken yerin sağlık kuruluşları ve hekimler olması gerektiği uyarısında da bulunan Demirtaş, şunları söyledi: 

"Hastalıklara karşı yoğun bir şekilde rağbet gören bitkisel ürünlerin kullanımı, miktarı ve zamanı çok önemlidir. Örneğin solunum yolu rahatsızlığı başlamadan önce kullanılacak bitkisel çaylar, hastalığa yakalanma riskini azaltır. Bilinçsiz kullanılan bitkisel ürünlerin yararından çok zararı olur. Kulaktan dolma bilgiler ile bitkisel ürünlerin kullanılmasına bir aktar olarak karşıyız."