Kısa Kulvar Sürat Pateni Dünya Kupası

Kısa Kulvar Sürat Pateni Dünya Kupası
Kısa Kulvar Sürat Pateni Dünya Kupası
- ISU ve Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından, 18 ülkeden 160 sporcunun katılımıyla Erzurum'da düzenlenen şampiyonanın açılış seremonisi gerçekleştirildi - ISU konsey üyesi Panov: "Muhteşem bir organizasyon. Şampiyonanın burada yapılmasından büyük mutluluk duyuyorum"

ERZURUM (AA) - Uluslararası Buz Pateni Federasyonu (ISU) ve Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından Erzurum'da düzenlenen Kısa Kulvar Sürat Pateni Dünya Kupası 6. Ayak Yarışları'nın açılış seremonisi yapıldı.

Palandöken Olimpik Buz Pateni Salonu'nda organize edilen şampiyonada, 18 ülkeden 160 sporcu dereye girebilmek için mücadele ediyor.

Spor salonunda düzenlenen şampiyonanın açılış seremonisine, Vali Ahmet Altıparmak, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, İl Jandarma Komutanı Albay Uysal Ağaoğlu, ISU konsey üyesi German Panov, Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Dilek Okuyucu ile federasyon temsilcileri katıldı.

Panov, burada yaptığı konuşmada, Erzurum'da bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu, güzel bir organizasyon olduğunu söyledi.

Tüm sporculara başarılar dileyen Panov, "Muhteşem şehir Erzurum. Burada olmaktan mutluyum. Muhteşem bir organizasyon. Şampiyonanın burada yapılmasından da büyük mutluluk duyuyorum. Herkese gönülden başarılar" ifadesini kullandı.

Vali Altıparmak da büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptıklarını ifade ederek, organizasyonun 20 ayrı ülkenin televizyonlarının birçoğunda canlı, birçoğunda ise parça parça kayıtlar şeklinde yayınlandığını vurguladı.

Sekmen de Erzurum'un olimpiyat, buz sporları şehri olduğunu belirterek, dünya şampiyonasının Erzurum'da yapılmasının önemli olduğunu kaydetti.

Federasyon başkanı Okuyucu ise dünya şampiyonasının sorunsuz bir şekilde devam ettiğini vurgulayarak, sporculara başarılar diledi.

Konuşmaların ardından yöresel kıyafetli sporcular 18 ülkenin bayrağını taşıyarak, buz üzerinde yürüdü.