Kısa Kulvar Sürat Pateni Dünya Kupası

Kısa Kulvar Sürat Pateni Dünya Kupası
Kısa Kulvar Sürat Pateni Dünya Kupası
- ISU ve Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından Erzurum'da düzenlenen şampiyonada 18 ülkeden 160 sporcu mücadele ediyor - Türk Milli Takımı'ndan Berk Yetişken, 500 metrede çeyrek finale yükseldi

ERZURUM (AA) - Uluslararası Buz Pateni Federasyonu (ISU) ve Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından Erzurum'da düzenlenen Kısa Kulvar Sürat Pateni Dünya Kupası 6. Ayak Yarışları devam ediyor.

Palandöken Olimpik Buz Pateni Salonu'nda organize edilen şampiyonada, Türkiye, Kanada, Rusya, İtalya, Amerika, Japonya, Çin, Güney Kore, Belçika, Fransa, Almanya , İngiltere, Polonya, Macaristan, Hollanda, Hindistan, Kazakistan ve Letonya'dan 160 sporcu mücadele ediyor.

Bugün , kadınlar ve erkeklerde 500, bin ve bin 500 metre yarışları yapıldı. Şampiyonada Türk Milli Takımı'ndan Berk Yetişken, çeyrek finale yükseldi.

Organizasyon komite başkanı Ercüment Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şu ana kadar organizasyonda hiçbir sıkıntının yaşanmadığını, ISU yetkililerinin sürekli memnuniyetlerini ifade ettiğini söyledi.

Başarılı bir şampiyona olduğunu anlatan Yıldırım, "Hiçbir sıkıntı yaşanmadı. Çok güzel geçiyor yarışmalar. Bugün yapılan yarışlar da çok iyi gitti. Sporcularımızdan Berk Yetişkin, çeyrek finale yükseldi. Yarın 500 metrede yarışacak. Çok büyük bir başarı. Dünyanın en iyi patencileri arasında çeyrek finalde yarışacak" diye konuştu.