Kısa Kulvar Sürat Pateni Dünya Kupası'na doğru

Kısa Kulvar Sürat Pateni Dünya Kupası'na doğru
Kısa Kulvar Sürat Pateni Dünya Kupası'na doğru
- Erzurum'da 13-15 Şubat'ta yapılacak yarışlar için hazırlıklar tamamlandı

ERZURUM (AA) - Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Kısa Kulvar Sürat Pateni  Dünya Kupası için hazırlıkları tamamladıklarını belirtti.

Taşkesenligil, yaptığı yazılı açıklamada, 13-15 Şubat'ta yapılması planlanan organizasyona en iyi şekilde ev sahipliği yapacaklarını ifade etti.

Şampiyona boyunca Palandöken Yenişehir'deki 2 bin kişilik buz pateni pistinin tribünlerinin dolmasını arzu ettiğini belirten Taşkesinligil, şöyle devam etti:

"Erzurum, 2011 Universiade başta olmak üzere ev sahipliği yaptığı tüm spor organizasyonlarda tribünleri doldurdu. İnanıyorum ki ISU yetkilileri de Erzurum'daki şampiyonaya geldiğinde önce tribünlerin dolu olup olmadığına bakacak. Biz de Erzurum olarak bu organizasyonda tribünleri doldurmalıyız. Çünkü bundan sonrasında Erzurum'a verilecek olan organizasyonlarda bu önemli bir faktör olacak."

Taşkesenligil, müdürlük olarak şampiyona öncesinde tesislerde tüm hazırlıkları tamamladıklarını vurguladı.

ISU Short Trcak (Kısa Kulvar Sürat Pateni) Direktörü Hugo Hernhoff'un Erzurum'a ve şehirdeki spor tesislerine övgüler yağdırdığının kaydeden Taşkesenligil, "Amacımız diğer organizasyonlarda olduğu gibi bu şampiyonayı da alnımızın akıyla bitirip, yabancı konukların Erzurum'dan memnun ayrılmalarını sağlamaktır" ifadelerini kullandı.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  spor

  ,

  dolu

  ,

  dünya kupası