Kısa Kulvar Sürat Pateni Dünya Kupası'na doğru

Kısa Kulvar Sürat Pateni Dünya Kupası'na doğru
Kısa Kulvar Sürat Pateni Dünya Kupası'na doğru
- ISU ve Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından düzenlenen şampiyonaya katılacak takımlar Erzurum'a geldi - Federasyon yönetim kurulu üyesi Işık: "Bu yarışmanın ülkenin tanıtımına büyük bir katkı sağlayacağına inanıyoruz. Onun için bu yarışmayı çok önemsiyoruz"

ERZURUM (AA) - Uluslararası Buz Pateni Federasyonu (ISU) ve Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından düzenlenen Kısa Kulvar Sürat Pateni Dünya Kupası 6. Ayak Yarışları'na (Short Track World Cup) katılacak takımlar, Erzurum'a geldi.

Türkiye'nin yanı sıra Kanada, Rusya, İtalya, Amerika, Japonya, Çin, Güney Kore, Belçika, Fransa, Almanya , İngiltere, Polonya, Macaristan, Hollanda, Hindistan, Kazakistan ve Letonya'dan gelen 160 sporcu, ara vermeden hazırlıklara başladı.

Olimpiyat ve Avrupa şampiyonu sporcuları bulunan takımlar, 13-15 Şubat'taki şampiyona için Palandöken ilçesindeki Buz Pateni Salonu'nda günde birer saatlik antrenman yapıyor.

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Özcan Işık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarışma öncesi hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Bu yarışmanın ülkenin tanıtımına büyük bir katkı sağlayacağına inandığını belirten Işık, şunları kaydetti:

"Onun için biz bu yarışmayı çok önemsiyoruz. Gelen sporculara, bu anlamda elimizden geldiği kadar tüm misafirperverliğimizi göstermeye çalışıyoruz. Yarışmaya katılacak tüm takımlar kente geldi ve konaklamalarını sağlamış bulunmaktayız. Dünyanın en hızlı sporcuları burada. O nedenle tüm halkımızı buraya bekliyoruz. Bu yarışların bir önceki ayağı geçtiğimiz hafta Almanya'da düzenlenmişti. Son ayağı da Erzurum'da gerçekleştirilecek."