Kısa Kulvar Sürat Pateni Dünya Kupası'na doğru

Kısa Kulvar Sürat Pateni Dünya Kupası'na doğru
Kısa Kulvar Sürat Pateni Dünya Kupası'na doğru
- Kanada Milli Takımı Teknik Direktörü Campbell: "Buraya yeni geldik, buzun durumunu bilmiyoruz. Buz ne kadar iyi olursa, biz de o kadar iyi dereceler alabileceğiz"

ERZURUM (AA) - Uluslararası Buz Pateni Federasyonu (ISU) ve Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından Erzurum'da düzenlenecek Kısa Kulvar Sürat Pateni Dünya Kupası 6. Ayak Yarışları için hazırlıklar tamamlandı.

Erzurum'da yarın başlayacak ve 3 gün sürecek olan şampiyona, ABD , Japonya, Çin, Güney Kore, Kanada, Rusya, İtalya, Belçika, Fransa, Almanya, İngiltere, Polonya, Macaristan, Hollanda, Hindistan ve Letonya'dan 160 sporcunun katılımıyla yapılacak.

Yarışlara katılacak ülkenin milli takımları, Palandöken ilçesindeki 2 bin kişilik Buz Pateni Salonu'nda yüksek tempoda çalıştı. 

- Başarılı olmak için geldik

Kanada Milli Takım Teknik Direktörü Derrıck Campbell, AA muhabirine yaptığı açıklamada, başarılı olabilmek için çok çalıştıklarını ve iyi sonuçlar elde edeceklerine inandığını söyledi.

Takımlarında 5 erkek ve 5 bayan sporcu bulunduğunu belirten Campbell, "Bu yarışların 6 ayağı var ve biz buraya Almanya'dan geldik. Takımda herhangi bir sağlık problemi yok. Bundan sonra da olmamasını umuyoruz. Buraya yeni geldik, buzun durumunu bilmiyoruz. Buz ne kadar iyi olursa, biz de o kadar iyi dereceler alabileceğiz. Burası yüksek bir rakım, ne olacağı tam olarak belli değil" diye konuştu

Campbell, olimpiyat şampiyonu sporcuları Charles Hamelin'in yarışlarda büyük şansı olduğunu belirterek, "Ama sporcular arasındaki mesafe çok az. Onun başarılı olacağını umuyoruz" ifadesini kullandı.

İngiltere Bayan Milli Takımı sporcusu Elise Chrisne de, önceki yarışlarda Avrupa şampiyonu ve dünya ikincisi olduğunu hatırlattı.

Buradaki yarışlardan iyi bir sonuç elde etmeyi umduğunu anlatan Chrisne, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu yarışmada madalya kazanabileceğimi düşünüyorum. Umudum var, hem çok zor bir yarışma, hem de çok güçlü rakiplerim var. Ama ne olacağını bilemiyorum. Bu yarışmada belki ikinciliği zorlayabilirim ama çok zor, sporcular birbirlerine çok yakınlar. Bu yarışmaya çok fazla hazırlanamadım. İkincilik olabilir ama birincilik daha sonra."