Köprüköy'de servis şoförlerine seminer verildi

Köprüköy'de servis şoförlerine seminer verildi
Köprüköy'de servis şoförlerine seminer verildi
ERZURUM (AA) - Köprüköy'de ortaokul ve liselere öğrenci taşıyan servis şoförlerine, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Köprüköy İlçe Jandarma Komutanlığı...

ERZURUM (AA) - Köprüköy'de ortaokul ve liselere öğrenci taşıyan servis şoförlerine, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Köprüköy İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle öğrenci taşıma mevzuatı hakkında bilgilendirme semineri düzenlendi.

Hükümet Konağı Çok Amaçlı Salon'da düzenlenen semineri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cihan Kıvanç, İlçe Jandarma Komutanlığı'ndan Jandarma Kıdemli Başçavuş Ufuk Memiş, Jandarma Kıdemli Uzman Sadullah Şen ve Köprüköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Serhat Murat Özer verdi.

Seminerde, okul servis araçlarında bulunması gereken özellikler, servis aracı sürücüleri ve personele yönelik bilgilendirme, servis sürücülerinin davranış ve sorumlulukları, öğrencilerle iletişimi, indirme bindirme ve kapıların açılması kuralları, temel trafik kuralları, aşırı hız, hatalı sollama, araç üzerinde bulunması gereken belgeler ve malzemeler, ışık donanımları gibi konularda trafik eğitimi konuları anlatıldı.