Küçük Aleyna tekerlekli sandalyelerini engellilere bağışladı

Küçük Aleyna tekerlekli sandalyelerini engellilere bağışladı
Küçük Aleyna tekerlekli sandalyelerini engellilere bağışladı
- Erzurum'da oturan bedensel engelli 14 yaşındaki Aleyna Kale, kendisine yapılan akülü araç yardımının ardından 2 tekerlekli sandalyesini ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için belediyeye verdi - Kale: - "Akülü arabayla rahata kavuştum. Allah hayırseverlerden razı olsun. Şimdi tek isteğim asansörlü bir evimizin olması"

ERZURUM (AA) - YUNUS HOCAOĞLU - Erzurum'un Aziziye ilçesinde oturan 14 yaşındaki bedensel engelli Aleyna Kale, akülü araca kavuşunca kullandığı iki tekerlekli sandalyeyi engelliler için bağışladı.

Kale, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bacağında çıkan bir leke üzerine hastaneye gittiklerini söyledi.

Erzurum'dan sevk edildiği Ankara 'da bacağında tümör olduğunu öğrendiklerini belirten Kale, "Ankara'daki hastanede ameliyata alındım. Sağlığıma kavuştum ancak kemoterapi ilacının verilmemesi sonucu sakat kaldım" dedi.

Bu süreçte tekerlekli sandalye kullandığını anlatan Kale, hayırseverlerin kendisine akülü araç hediye ettiğini bildirdi.

Akülü araçla rahata kavuştuğunu ifade eden Kale, "Allah hayırseverlerden razı olsun. Şimdi tek isteğim asansörlü bir evimizin olması. Dedem, babam, ağabeylerim beni kucağında eve çıkarıp, indiriyor. Benim için çok zor oluyor. Asansörlü bir ev olursa daha iyi olur, tek isteğim bu" diye konuştu.

Dede Turgay Kale de Ankara'daki ameliyatının ardından Erzurum'a getirdikleri Aleyna'nın 3 ay sonra engelli olduğunu kaydederek, "Biz de ona 2 aküsüz araba aldık. Sonra hayır sahibi biri Aleyna'ya akülü araç aldı. Biz de bu iki sandalyeyi başkaları yararlansın diye Aziziye Belediyesine teslim ettik" dedi.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  kemoterapi

  ,

  Hediye

  ,

  Araba

  ,

  engelli