KUDAKA 2015 proje teklifine hazır

KUDAKA 2015 proje teklifine hazır
KUDAKA 2015 proje teklifine hazır
ERZURUM (AA) - Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA), 2015 yılı proje teklif çağrısı için bilgilendirme toplantısı düzenledi.KUDAKA Genel...

ERZURUM (AA) - Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA), 2015 yılı proje teklif çağrısı için bilgilendirme toplantısı düzenledi.

KUDAKA Genel Sekreter Vekili Murat Karapınar, Erzurum Sanayi ve Ticaret Odası'nda (ETSO) düzenlenen toplantıda, KUDAKA'nın 2010 yılından bugüne bölgede teknik ve sosyal altyapının gelişmesi, imalat sanayi, tarım, turizm sektörlerinde yenilikçi uygulamaların yapılabilmesi için çalışmalar yürüttüğünü anımsattı.

Karapınar, 2012 yılında hazırlanıp iki yıldır uygulanan turizm stratejisi ve tarım, sanayi stratejisi ile bölgenin kalkınmasını hızlandırmayı hedeflediklerini dile getirdi.

KUDAKA ile 2010 yılından beri 4 mali destek programına çıktıklarını ifade eden Karapınar, "Bölgeye hibe olarak 54 milyon lira kamu kaynağı tahsis ettik. Eş finansman uygulaması dolayısıyla 103 milyonluk bir yatırım sağlanmış oldu. Erzurum'da 125 projeyi destekledik. Erzurum, Erzincan ve Bayburt illerini kapsıyoruz. Erzurum'un kapasitesinin daha fazla olduğunu da belirtmek gerekir" dedi.

Ajans olarak proje yazma eğitimi de vereceklerini belirten Karapınar, KUDAKA'nın internet sitesinde de detaylı bilgilendirme yaptıklarını ifade etti.

Karapınar, KUDAKA'nın, 8 milyon lira idari kalkınma, 4 milyon da yerel kapasitenin artırılması alanlarında, toplam 12 milyon lira mali destek vereceğini sözlerine ekledi.

ETSO Başkanı Lütfi Yücelik de KUDAKA'nın yönetim kurulunda yer aldığını ifade ederek, ABİGEM, KOSGEB ve KUDAKA'nın KOBİ'ler için her zaman destek veren kuruluşlar olduğunu söyledi.