"Kültür Kampüsü Projesi"

"Kültür Kampüsü Projesi"
"Kültür Kampüsü Projesi"
ERZURUM (AA) - Erzurum Valiliği ile Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi arasında kentin sosyal yaşam ve kültürel faaliyetlerini desteklemek...

ERZURUM (AA) - Erzurum Valiliği ile Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi arasında kentin sosyal yaşam ve kültürel faaliyetlerini desteklemek amacıyla hazırlanan "Kültür Kampüsü Projesi" için protokol imzalandı.

Vali Ahmet Altıparmak ile DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir arasında imzalanan protokol gereği, valilik tarafından tahsis edilecek olan yer üzerine 25 bin metrekarelik kapalı alanda Kültür Kampüsü inşa edilecek. 

Şehrin kültürel ve mimari özellikleri dikkate alınarak hazırlanacak projede, Devlet Tiyatroları Sahnesi, Kent Kütüphanesi, müze, konferans ve sergi salonu, araştırma merkezi, kafeterya, restoran, cep sineması, fuaye alanları, mescit ile açık ve kapalı otopark alanları yer alacak.

İmza töreninde konuşan Vali Altıparmak, projenin kültürel anlamda Erzurum'u daha da zenginleştireceğini belirterek, "Projenin hayata geçirilmesiyle, kentin dünden bugüne tarihini ve kültürel özelliklerini, gelecek nesillere yeni bir mekan anlayışıyla anlatma imkanı doğmuştur" dedi.

DAP İdaresi Başkanı Demir ise projenin kentte yaşayan vatandaşlar ve turistler tarafından büyük ilgi göreceğini söyledi.