Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
ERZURUM (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.Taşkesenligil, Peygamberimiz...

ERZURUM (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Taşkesenligil, Peygamberimiz Hz. Muhammed'in yaşam şeklini tatbik etmenin her Müslümanın görevi olduğunu belirtti.

Peygamberin güzel ahlakını ve yaşam şeklini her yerde herkese anlatmak ve sevdirmek gerektiğini ifade eden Taşkesenligil, şunları kaydetti:

"Biz Hz. Peygamber'in ümmetiyiz. Ümmet olarak onun yolundan gitme mecburiyetimiz vardır. Peygamberimizin doğumunun sene-i devriyesini idrak ettiğimiz bu günleri 'Kutlu Doğum Haftası' olarak kutlamak, kardeşlik, barış ve iyi ahlak gibi vazgeçilmez değerlerimizin hatırda tutulması için önem arz etmektedir. Bizi bir arada tutan, kaynaştıran, ortak hedeflere yönelten, güç kaynağımız olan İslamiyet'i daha iyi kavrayabilmek için dinimizin bütün güzelliklerini Hz. Muhammed'te görmek mümkündür. Rahmet, sevgi, hoşgörü ve adalet gibi erdemli değerleri kişiliğinde toplamış olan Peygamber Efendimiz, hayatı boyunca insanları doğruluğa, iyiliğe, yardımlaşma ve dayanışmaya teşvik etmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle,  İslam  dünyasının Kutlu Doğum Haftasını kutluyorum."


  ETİKETLER:

  İslam

  ,

  spor

  ,

  Yaşam

  ,

  Ahlak

  ,

  adalet