Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- Resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti Erzurum milletvekili seçilen eski Sağlık Bakanı Akdağ: - "İnşallah artık 4 yıllık çok önemli bir hizmet dönemine giriyoruz. Önümüzde bir seçim beklemiyoruz. Çok iyi organize olarak hem kurulacak AK Parti hükümeti hem de belediyelerimiz el ele vererek, vatandaşımıza mükemmel bir hizmet sunacağız" - "Demirtaş ve diğer eş başkan ile HDPliler, terörle aralarına mesafe koyamadılar. Terörden medet umdular, bir kere bile 'PKK'ya terör örgütü' demediler. Bir kere bile PKK'nın terör olaylarını lanetlemediler. Millet de gereken cevabı verdi"

ERZURUM (AA) - Resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti Erzurum milletvekili seçilen eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, seçimin ardından 4 yıllık çok önemli bir hizmet dönemine girdiklerini belirterek, "Çok iyi organize olarak hem kurulacak AK Parti hükümeti hem de belediyelerimiz el ele vererek, vatandaşımıza mükemmel bir hizmet sunacağız" dedi. 

Akdağ, 1 Kasım genel seçimi sonuçlarına ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçimden AK Parti'nin tek başına iktidar çıktığını ve artık çocuklardan kadınlara, gençlerden yaşlılara kadar herkesin AK Parti'den hizmet beklediğini ifade etti. 

Vatandaşın oylarıyla omuzlarına hizmet yükünü verdiğini dile getiren Akdağ, şöyle devam etti:

"İnşallah artık 4 yıllık çok önemli bir hizmet dönemine giriyoruz. Önümüzde bir seçim beklemiyoruz. Çok iyi organize olarak, hem kurulacak AK Parti hükümeti hem de belediyelerimiz el ele vererek vatandaşımıza mükemmel bir hizmet sunacağız. AK Parti hizmetin adıdır. AK Parti memleketi kalkındırmanın, refahın ve huzurlu bir geleceğin umudun adıdır. Şimdi biz kollarımızı sıvayacağız. Bütün arkadaşlarımızla beraber köy köy, kent kent kendi bölgelerimizde Ankara'da yapılacak çalışmalarla bu necip millete hizmet edeceğiz. Sadece Türk milleti de değil, etrafımızda ki komşu ülkeler, mazlum milletler de Türkiye'den çok şey bekliyor. Üzerimizdeki görevin ciddiyetini biliyoruz. İnşallah buna uygun olarak hizmetlerimizi devam ettireceğiz."

- HDP ve MHP'nin oy kaybetmesi

Recep Akdağ, seçimden oy ve milletvekili kaybıyla çıkan MHP ve HDP'ye ilişkin yaptığı değerlendirmede ise milletten takdir görmenin onun taleplerine karşılık vermeyle bağlantılı olduğunu ifade etti. 

MHP'nin milletin taleplerini görmediği için oy kaybettiğini belirten Akdağ, HDP için de benzer durumun söz konusu olduğunu söyledi. 

Akdağ, "Demirtaş ve diğer eş başkan ile HDPliler, terörle aralarına mesafe koyamadılar. Terörden medet umdular, bir kere bile 'PKK'ya terör örgütü' demediler. Bir kere bile PKK'nın terör olaylarını lanetlemediler. Millet de gereken cevabı verdi. Ben bu büyük milletimizin demokratik feraset ve basiretinin çok yüksek olduğuna inanıyorum. Siyaset yoluyla millete hizmet etmeye başladığımız 2002'den beri her zaman fark ettiğim budur. Milletimiz bakıyor, ölçüyor ona göre karar veriyor" diye konuştu.  

Seçim sonuçlarına ilişkin dün geceden beri yapılan yazı yorumlarda, halkı anlamayan, onu küçümseyen yaklaşımlara devam edildiğini gördüğüne işaret eden Akdağ, "Onlar, o kendi küçük dünyalarında çırpınadursunlar, biz milletimizle omuz omuza yolumuza devam edeceğiz. Yeni Türkiye artık hızla yol aldığımız, bir takım dış etkenlerin bizi çelmesine izin vermediğimiz bir geleceğin adı olacak inşallah" ifadesini kullandı.