Milletvekili seçimi ardından

Milletvekili seçimi ardından
Milletvekili seçimi ardından
- MÜSİAD Erzurum Şube Başkanı Bayır: "Halkımız yüzde 50'ye yakın oy alan bir partiye tek başına iktidar olma yolunu açmıştır"

ERZURUM (AA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Erzurum Şube Başkanı Taner Bayır, milletvekili genel seçiminde halkın yüzde 50'ye yakın bir oyla tek başına iktidar yolunu açtığını söyledi. 

Bayır, 1 Kasım seçiminin iş dünyasına etkilerine ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, 7 Haziran seçiminin ardından ortaya çıkan tablo ve koalisyon kurulamaması nedeniyle iş aleminin kendini beklemeye aldığını belirtti. 

Yenilenen seçim sonrası ise piyasaların rahatladığını ifade eden Bayır, şunları kaydetti: 

"Halkımız yüzde 50'ye yakın oyla tek başına iktidar olma yolunu açmıştır. Bizler istikrarın sürmesinden yanayız. Kesinlikle tek parti ile kurulan hükümetlerin güçlü bir hükümet olduğu kanaatindeyiz. Bundan sonra ki 4 yıl içerisinde de ekonominin daha iyiye gideceğini temenni ediyoruz.

Sanayi üretimindeki endeksler, baktığımız zaman çok iyi rakamlarda, yatırımlar çok da fazla durmadı sadece rölantiye alındı. MÜSİAD camiası olarak da gerçekten çok memnunuz." 

Bayır, seçim sonucunun muhalefete de görev yüklediğine işaret ederek, "Muhalefet partileri oylarının neden düştüğünün hesabını iyi yapmalılar. Muhalefetsiz bir iktidar söz konusu olamaz. Yapıcı bir muhalefet olursa ülkede huzur olur" dedi.