Milletvekili seçiminin ardından

Milletvekili seçiminin ardından
Milletvekili seçiminin ardından
- DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Şengel: - "Bütün analistler, ekonomistler, kalemle bu ülke için faydalı olacak tabloyu yazsalardı, bu kadar güzel tutturamazlardı. Demek ki, Türk halkı ülkesi için dertleniyor. Geleceğini düşünüyor ve ona göre karar veriyor" - Erzurum TSO Yönetim Kurulu Başkanı Yücelik: - "Milletimiz 1 Kasım genel seçimlerinde, tek parti yönetimini tercih etti. Şimdi, vakit kaybetmeden, sanayicinin, üreticinin, ticaret erbabının ve vatandaşın ihtiyaçlarının karşılanması gerekir"

ERZURUM (AA) - Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, genel seçim sonuçlarına ilişkin, "Bütün analistler, ekonomistler, kalemle bu ülke için faydalı olacak tabloyu yazsalardı, bu kadar güzel tutturamazlardı. Demek ki, Türk halkı ülkesi için dertleniyor. Geleceğini düşünüyor ve ona göre karar veriyor" dedi. 

DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Şengel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk milletinin her zaman geçmişten gelen tecrübeleriyle hareket ettiğini ve basiretli olduğunu ifade etti. 

Halkın tecrübesiyle bu dönemde güçlü bir hükümetin önemli olduğunu, herkesten çok daha iyi gördüğünü dile getiren Şengel, "Bütün analistler, ekonomistler, kalemle bu ülke için faydalı olacak tabloyu yazsalardı, bu kadar güzel tutturamazlardı. Demek ki, Türk halkı ülkesi için dertleniyor. Geleceğini düşünüyor ve ona göre karar veriyor. Bu seçim sonucu bunu göstermektedir. Bundan güzel netice olamazdı. Bu halk, 'MHP'ye ayağını denk al, HDP'ye ise 'sen bu kadarsın, şeklini al, PKK ile terörle ilişki kurma, kurarsan bitersin' dedi. Böyle önemli bir dönemde güçlü bir hükümetin bu ülke için önemli olduğunu gördük. Onun için bu halka yürekten teşekkür etmek lazım. Böyle güzel bir sonucun çıkmasını kimse tahmin edemiyordu. Halk bunun kararını verdi" değerlendirmesinde bulundu.

- "Millet tek parti yönetimini tercih etti" 

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik de seçim sonuçlarının ülke için hayırlı olmasını diledi.

Milletin 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimleri'nde tek parti yönetimini tercih ettiğini ve istikrar iradesini ortaya koyduğunu vurgulayan Yücelik, şunları kaydetti:

"Şimdi vakit kaybetmeden, sanayicinin, üreticinin, ticaret erbabının ve vatandaşın ihtiyaçlarının karşılanması gerekir. Yeni dönemde kurulacak hükümetin çözmesi gereken birtakım problemler var. İki seçim döneminde durağanlaşan ekonomimizin artık yeniden hareketlenmesi ve çarkların dönmesi için acil müdahaleler gerekebilir. Seçimin hemen ertesinde döviz kurlarındaki gerileme ve borsanın yükselişini olumlu işaretler olarak görüyoruz. Ekonomide istikrarın sürmesi, bunu temin eden dengelere bağlıdır. Ülkede huzur ve güvenliğin tesis edilmesi, hukukun üstünlüğünün sağlanması ve özellikle bölgede yatırım ortamının iyileştirilmesi, ekonomik istikrarı getiren en önemli unsurlardır."

Yücelik, yeni dönemde KOBİ'lerin de unutulmaması gerektiğine işaret ederek, "Ülkede üretimin güçlü aktörleri olan KOBİ'lerin ekonomik yapısını güçlendirmek, faaliyet gösterdikleri sektörlerdeki değişimlere daha kolay uyum sağlamalarını temin etmek ve bu şekilde büyümelerini sağlamak için daha ciddi desteklerin verilmesini bekliyoruz" dedi.