Milletvekilleri mazbatalarını alıyor

Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
- AK Parti'den Erzurum milletvekili seçilen Akdağ, Ilıcalı, Taşkesenlioğlu, Aydemir ve Deligöz mazbatalarını aldı

ERZURUM (AA) - AK Parti listesinden TBMM 26. Dönem Erzurum Milletvekili seçilen Recep Akdağ, Mustafa Ilıcalı, Zehra Taşkesenlioğlu, İbrahim Aydemir ve Orhan Deligöz mazbatalarını aldı. 

Ilıcalı, Taşkesenlioğlu, Aydemir ve Deligöz'e, 1 Kasım'da yapılan Milletvekili Genel Seçimi sonucunda, "Erzurum milletvekili" seçildiklerine ilişkin İl Seçim Kurulunca hazırlanan mazbataları, Erzurum Adliyesi Toplantı Salonu'nda düzenlenen törenle verildi.

Erzurum milletvekili seçilen eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın mazbatası ise il dışında olduğu için vekaleten AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt tarafından alındı.

Yeşilyurt, mazbataların tesliminin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, yoğun bir çalışma temposundan sonra, önceki seçime kıyasla bir milletvekilliği daha kazanarak, partilerinden 5 milletvekilinin TBMM'de Erzurum'u temsil edeceğini belirtti.

Fatih Yeşilyurt,  "Eminiz ve umuyoruz ki, bütün vekillerimizin tek hedefleri Erzurum için Türkiye için olacaktır. Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın, hayırlı olsun" diye konuştu. 

Kendilerine bu önemli görev için yetki veren vatandaşlara şükranların sunan Ilıcalı da şunları söyledi:

"Allah mahcup etmesin. Vatandaşlarımız 1 Kasım'da önemli bir imza attı. Ülkemize istikrar, güven ve huzurun gelmesi için AK Parti'yi tek başına iktidara getirdiler. Onlar gereğini yaptı, şimdi sıra bizde. Ülkemiz için seçim beyannamesinde yer alan vaatler gerçekleşecek."