Milli kayakçı Karta'nın hedefi olimpiyatlar

Milli kayakçı Karta'nın hedefi olimpiyatlar
Milli kayakçı Karta'nın hedefi olimpiyatlar
- Erzurum Valisi Altıparmak, ABD'de düzenlenen Kayakla Atlama FIS Kupası'nda birinci olarak Türkiye'ye bu alanda madalya kazandıran ilk sporcu olan Samet Karta'yı altınla ödüllendirdi - Karta: "Pes etmek istemedim, başaracağıma inandım ve sürekli çalıştım. Şimdi daha büyük hedeflerim var. Tek hedefim, olimpiyatlarda Türkiye'ye altın madalya kazandırmak"

ERZURUM (AA) -  ABD 'de düzenlenen Kayakla Atlama FIS Kupası'nda birinci olarak Türkiye 'ye bu alanda ilk madalyayı kazandıran milli kayakçı Samet Karta, olimpiyatlarda da altın madalya kazanmayı hedefliyor.

Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Finlandiyalı ünlü antrenör Niemela Pekka ile bir süre çalışan ve ABD'nin Vermont Eyaleti'ndeki Brattleboro'da düzenlenen FIS Kupası'nda ilk sırayı elde ederek tarihi bir başarıya imza atan Karta ile Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Cafer Nuroğlu ve antrenör Bilal Albayrak'ı makamında kabul etti.

Karta'yı Türkiye'ye kazandırdığı başarıdan dolayı tebrik eden Altıparmak, "İnşallah dünya şampiyonasında da iyi bir derece elde edersin, tebrik ediyorum" ifadesini kullandı.

Vali Altıparmak, ziyarette Karta'yı altınla ödüllendirdi.

Milli kayakçı Karta, gazetecilere yaptığı açıklamada, birçok sakatlıklar geçirdiğini, bazı kazalar yaptığını ancak buna rağmen pes etmediğini söyledi.

Kayakta her zaman daha iyi başarılar elde etmeyi amaçladığını vurgulayan Karta, şunları kaydetti:

"O kadar sakatlıklar geçirdim, epey kazalar yaptım ama pes etmedim. Çünkü federasyonumuz, hocalarımız ve bütün Türkiye'nin benden bir beklentisi vardı, benim için emek harcıyorlardı. Ben de bu yüzden pes etmek istemedim, başaracağıma inandım ve çalıştım. Şimdi daha büyük hedeflerim var. İstediğimi başardıkça hedeflerimi yükseltiyorum. Artık tek hedefim, olimpiyatlarda Türkiye'ye altın madalya kazandırmak."

Karta, 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda 95 metreden atladığı sırada düşmesi sonucu yaralandığına da değinerek, "95 metre küçük bir rakam değil. Oradan düştüğümde ister istemez içimde korku oluyordu. Zaten ondan sonra direkt 95'lik rampadan başlamadım. Küçüklerden başladım böyle yükselmeye devam ettim. Şu anda hiçbir korku yok. Her sporcunun başına gelebilecek bir şey. Bütün olayları unuttum, olimpiyatlara kilitlendim" diye konuştu.