Miraç Kandili

Miraç Kandili
Miraç Kandili
- Kandil dolayısıyla Erzurum, Iğdır, Kars, Ardahan ve Ağrı'daki camileri dolduran vatandaşlar, Kur'an-ı Kerim okudu, namaz kılıp dua etti - Erzurum'da bazı vatandaşlar, soğuk havaya rağmen yoğunluk nedeniyle avlu ve kaldırımda namaz kıldı

ERZURUM (AA) - Miraç Kandili dolayısıyla Erzurum, Iğdır, Kars, Ardahan ve Ağrı'da vatandaşlar camileri doldurdu.

Hazreti Muhammed'in Allah'ın huzuruna yükseldiği gece olarak kabul edilen Miraç Kandili dolayısıyla Erzurum'da camilere gelen vatandaşlar, Kur'an-ı Kerim okudu, namaz kılıp dua etti.

Ulu  Cami , Muratpaşa Camisi ve Narmanlı Camisi'ndeki yoğunluk nedeniyle bazı vatandaşlar, soğuk havaya rağmen avlu ve kaldırımda namaz kıldı.

Camileri dolduran vatandaşlar, Miraç Kandili dolayısıyla Erzurum İl Müftülüğünce hazırlanan özel programlara da katıldı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara kandil simidi dağıttı.

- Ağrı

Merkez Cami'ndeki "Miraç Kandili" programı, vaaz verilmesi ve Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kandil programında, okunan mevlitin ardından dualar edildi.

Kandil nedeniyle vatandaşlara Ağrı Kızılay Şubesi tarafından lokum dağıtıldı. 

- Ardahan

İl Müftülüğünce Merkez Cami'de düzenlenen "Miraç Kandili Özel Programı"na, çok sayıda vatandaş katıldı.

- Iğdır

Iğdır Merkez Cami'deki programda, mübarek üç ayların içinde yer alan Miraç Kandili kutlandı.

Programlarda vaaz veren müftülük yetkilileri, kandilin birliğe, dirliğe, kardeşliğe güç katacağını, komşuluk ve akrabalık ilişkilerini pekiştireceğini ifade etti.

- Kars

Kars merkez ve Sarıkamış ilçesindeki camilerde kandil dolayısıyla programlar düzenlendi. Özellikle tarihi camilere giden vatandaşlar, Kuran okudu, dua etti.