Narman'da tarla tatbikatı

Narman'da tarla tatbikatı
Narman'da tarla tatbikatı
ERZURUM (AA) - Türk Traktörü Firması tarafından Narman'da "Türk Traktörleri Tarla Tatbikatı Günü" düzenlendi.Kızıllar mevkisindeki tatbikata, Türk...

ERZURUM (AA) - Türk Traktörü Firması tarafından Narman'da "Türk Traktörleri Tarla Tatbikatı Günü" düzenlendi.

Kızıllar mevkisindeki tatbikata, Türk Traktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir, Türk Traktör İletişim Müdürü Mehmet Gökhan Kır ve çok sayıda çiftçi katıldı.

Özdemir, burada yaptığı konuşmada, Türkiye 'de bu yılı tarla tatbikatı yılı olarak ilan ettiklerini belirterek, "İlk ayağı olarak da Erzurum'u ve Narman ilçesini seçtik. Nedeni de her şeyden önce bu bölgenin tarımsal ve hayvancılık potansiyeli, ikinci olarak bu bölgenin modern üretime ve teknolojiye verdiği önem, üçüncü olarak da bu bölgede Türkiye'de en başarılı bayilerimizden biri olan Sönmezler ailesi" dedi.

Narman'ın Erzurum'a uzak olmasından dolayı yeterince hizmet alamadığını dile getiren Özdemir, firma olarak bölge çiftçisine destek olma kararı aldıklarını söyledi.

Türk Traktör'ün 130'dan fazla ülkeye ihracat yaptığını belirten Özdemir, "Çiftçilerimiz kendi tarlalarında traktörlerimizi test etsinler istedik. Performansını, çekişini, ergonomisini, donanımını ve konforunu görsünler ve en önemlisinde modern üretim tekniklerini görsünler istedik. Verimlilik teknolojiden, bilimden geçiyor. Gelişmiş ülkelerdeki çiftçilerle rekabet etmek için teknolojiyi yakından takip etmeleri gerekiyor" diye konuştu.

Daha sonra çiftçiler, tatbikat için getirilen traktörlerle tarlada test sürüşü yaptı.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Modern

  ,

  İlan

  ,

  iletişim

  ,

  firma

  ,

  hizmet

  ,

  Uzak