Nevruz Bayramı

Nevruz Bayramı
Nevruz Bayramı
ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 21 Mart Dünya Nevruz Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Sekmen, mesajında,...

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 21 Mart Dünya Nevruz Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Sekmen, mesajında, baharın gelişini, doğanın uyanışını simgeleyen Nevruz Bayramı'nın barış ve dostluk bayramı olarak dünyanın her bir köşesinde asırlardır kutlandığını ifade etti.

Beraberlik ve kardeşliğin sembollerinden biri olan nevruzun, arınmayı, yenilenmeyi ve olumsuzluklardan kurtulmayı da ifade ettiğini altını çizen Sekmen, "Nevruz, yeni bir günü müjdeler. Sevgi ve kardeşliğin filizlendiği bu mübarek topraklarda, yüzyıllar boyunca farklı inanç, dil, etnik köken ve kültüre sahip insanlar huzur içinde yaşamıştır. Cennet vatan Türkiye , böylesine zengin kültürü bünyesinde barındıran eşsiz bir coğrafyadır" ifadesini kullandı.

Farklılıklar ve çeşitliliklerinin, Anadolu 'nun en büyük zenginlik kaynağı olduğunu belirten Sekmen, mesajında şunları kaydetti:

"21 Mart Nevruz Günü, sevgi ve dayanışmanın göstergesidir. Türkiye'nin birçok vilayetinde olduğu gibi Anadolu'nun önsözü Erzurum'da da vatandaşlarımız arasındaki birlik ve beraberliğin, bir arada yaşama kültürünün güçlenmesine vesile olan Nevruz Günü'nü kutluyor, nevruzun huzur, barış ve mutluluğun sürekli baki olduğu daha mutlu ve müreffeh yarınlara katkıda bulunmasını temenni ediyorum."