Oltu Meslek Yüksek Okulu'nda mezuniyet töreni

Oltu Meslek Yüksek Okulu'nda mezuniyet töreni
Oltu Meslek Yüksek Okulu'nda mezuniyet töreni
ERZURUM (AA) - Atatürk Üniversitesi Oltu Meslek Yüksek Okulu'nda mezun olan 200 öğrenci için tören düzenlendi.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın...

ERZURUM (AA) - Atatürk Üniversitesi Oltu Meslek Yüksek Okulu'nda mezun olan 200 öğrenci için tören düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda, okul birincisi Grafik Tasarım Bölümü öğrencisi İpek Gül bir konuşma yaparak, başarı kütüğüne plaka çaktı.

Törende konuşan Okul Müdürü Prof. Dr. Sırrı Şahin, şunları ifade etti:

"Bugüne kadar 2 bin 348 öğrencinin okulumuzdan mezun oldu. Bu yıl 200 öğrencimiz mezun oluyor. Mezun olan öğrencilerimizin yetişmesinde büyük emeği olan öğretim görevlisi arkadaşlarımı ve ailelerini tebrik ediyorum. Bugün bir bitişin değil, birçok başlangıcın yaşandığı gündeyiz. Unutmayın bir insan her şey olabilir. Memur, akademisyen, siyasetçi, sporcu, esnaf olabilir. Ama en zoru Allah'ın verdiği aklı iyilikler için kullanmaktır. Kısa vadeli çıkarlarını göz ardı edip, toplum için faydalı olmaya çalışmaktır. Halk dilinde yaygın tabirle 'adam gibi adam' olmaya çalışın. Hepinize hayatınızda başarılar diliyorum."

Yapılan konuşmaların ardından okulda dereceye giren öğrencilere ve öğrenci temsilcisine plaket ve başarı belgeleri verildi.

Halk oyunları gösterisinin ardından mezun olan öğrencilere mezuniyet belgeleri takdim edildi.

Program öğrencilerin canlı müzik eşliğinde eğlenmesiyle sona erdi.

Mezuniyet programına Yer Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sağlam, Okul Müdürü Prof. Dr. Sırrı Şahin, öğretim görevlileri ve öğrenci velileri katıldı.