"Oltu Taşı Sınırları Aşıyor" Projesi

"Oltu Taşı Sınırları Aşıyor" Projesi
"Oltu Taşı Sınırları Aşıyor" Projesi
ERZURUM (AA) - Oltu Kaymakamlığı'nın "Oltu Taşı Sınırları Aşıyor" Projesi'nin tanıtım toplantısı yapıldı.Oltu Kaymakamlığı Toplum Merkezi'nde...

ERZURUM (AA) - Oltu Kaymakamlığı'nın "Oltu Taşı Sınırları Aşıyor" Projesi'nin tanıtım toplantısı yapıldı.

Oltu Kaymakamlığı Toplum Merkezi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Kaymakam Mehmet Gökhan Zengin , Oltu taşının bilinirliğinin ve farkındalığının artırılması amacıyla projeyi hazırladıklarını söyledi.

Oltu taşı için bu yıl 3 proje hazırladıklarını ifade eden Zengin, "Bu projelerle Oltu taşı daha kıymetli hale gelecek. Bu yıl uygulanacak projeler Oltu taşı için bir dönüm noktası olabilir. Üç projeyi birlikte ele alırsak, yılın sonunda Oltu taşının değerine değer katmış olacağız" dedi.

Proje koordinatörü Temel Vural ise projenin Oltu Kaymakamlığı koordinatörlüğünde, Atatürk Üniversitesi, Oltu Belediyesi, Oltu Ticaret Odası ve Oltu Taşı Derneği'nin ortaklığında yürütüldüğünü belirtti.

Yörenin önemli bir ürünü olan Oltu taşının ekonomik değer olarak bilinirliğinin ve pazarlama altyapısının artırılması için projeler hazırladıklarını dile getiren Vural, yöresel değer olan taşın ekenomiye daha geniş anlamda kazandırılması için çalışmalarının devam edeceğini sözlerine ekledi.