Oltu'da kan bağışı kampanyası

Oltu'da kan bağışı kampanyası
Oltu'da kan bağışı kampanyası
ERZURUM (AA) - Kızılay'ın Oltu ilçesinde başlattığı kan bağış kampanyası vatandaşlardan ilgi gördü.Vatandaşlar Kale Meydanı'nda konumlandırılan Kan...

ERZURUM (AA) -  Kızılay 'ın Oltu ilçesinde başlattığı kan bağış kampanyası vatandaşlardan ilgi gördü.

Vatandaşlar Kale Meydanı'nda konumlandırılan Kan Bağış Merkezi'ne ait araca gelerek kampanyaya katıldı.

Kan vermek isteyen vatandaşlar önce form doldurarak bir takım testlerden geçirildi. Bu testlerin sonucunda kan vermeye uygun olan kişilerden kan alındı. Yoğunluğun gün boyu devam ettiği kampanyada, kanın acilden öte sürekli bir ihtiyaç olduğu vurgulandı. Sesli davet sistemi ile vatandaşları kan bağışına davet eden görevliler akşam kampanyayı sona erdirdi.

Kampanya ile ilgili değerlendirmede bulunan Kızılay Kan Bağışı Merkezi yetkilisi Dr. Ahmet Sait Turut, Oltulu vatandaşların ilgisinden memnun olduğunu dile getirdi.

Erzurum'un ilçelerinde belirli aralıklarla kan bağış kampanyasını sürdürdüklerini kaydeden Turut, "Nüfus yoğunluğu ve vatandaşların duyarlılığı bağış miktarı bakımından Oltu'yu diğer ilçelerden farklı kılıyor. Kan bağışı acilden de öteye sürekli bir ihtiyaçtır. Birçok hayat bu bağışlarla kurtuluyor. Kan vermek isteyen vatandaşlarımıza ilk önce bazı testler yapılıyor ve uygun görülen kişilerden kan alıyoruz. Kan bağışı kampanyasına katılan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 


  ETİKETLER:

  hayat

  ,

  Kampanya

  ,

  Akşam

  ,

  Kızılay

  ,

  Bağış

  ,

  nüfus