Oltu'da "Kariyer Günleri" etkinliği

Oltu'da "Kariyer Günleri" etkinliği
Oltu'da "Kariyer Günleri" etkinliği
ERZURUM (AA) - Oltu Fen Lisesi'nde "Kariyer Günleri" etkinliği düzenlendi.Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, yüksek öğretime...

ERZURUM (AA) - Oltu Fen Lisesi'nde "Kariyer Günleri" etkinliği düzenlendi.

Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, yüksek öğretime geçiş sınavı öncesi, 12. sınıf öğrencilerinin motivasyonunu artırmak, öğrencilere üniversite yıllarındaki deneyimlerini, meslek hayatında yaşadıkları zorlukları, elde ettikleri başarıları paylaşmak amacıyla program düzenlendi.

Programa katılan Kaymakam Mehmet Gökhan Zengin , okudukları üniversitenin, bulunduğu şehrin tarihi-kültürel dokusunun yaşamları üzerinde etkiler bıraktığını, bu anlamda tercihte bulunurken bu hususa dikkat edilmesini önerdi.

Kaymakamlık görevine başlayıncaya kadar geçirdiği zorlu süreçlerden bahseden Zengin, öğrencilerin soruları da yanıtladı.

Okul Müdürü Ahmet Kalkan da öğrencilere derslerde kazandırmaya çalıştıkları teorik bilgi ve yetenekleri, hangi sektörde, hangi kurumlarda, hangi meslekte kullanacaklarını öğretmek, meslekleri her yönüyle tanıtarak kararlarını kendilerinin vermelerini sağlamak için etkinlik düzenlediklerini ifade etti.