Oltu'da resim sergisi

Oltu'da resim sergisi
Oltu'da resim sergisi
ERZURUM (AA) - Oltu Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi öğrencilerince düzenlenen "O'nun (SAV) hayatından, hayatımıza yansıyanlar" resim sergisinin açılışı...

ERZURUM (AA) - Oltu Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi öğrencilerince düzenlenen "O'nun (SAV) hayatından, hayatımıza yansıyanlar" resim sergisinin açılışı yapıldı.

Okul Müdürü İlhami Şahin, açılışta yaptığı konuşmada, Hz Peygamber'in (SAV) hayatına bakıldığı zaman  ilme, eğitime, ahlaki ve toplumsal değerlere çok büyük değer verdiğini gördüklerini söyledi.

Şahin, "Bizler de Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak öğrencilerimizden Efendimizin bu değerlerini kendi hayatlarına resmetmelerini istedik. Her öğrencimiz kendisine verilen bir hadisi fotoğrafa dönüştürerek sergimizi tamamladık. Öğrencilerimizin akademik bilincinin gelişmesinin öneminin farkındayız. Eğitimin nihai hedefi, erdemli, ahlaklı ve faziletli bireyler yetiştirerek topluma kazandırmaktır" dedi.

Programda daha sonra İlçe Kaymakamı Mehmet Gökhan Zengin, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Coşkun ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Zengin serginin açılış kurdelesini kesti.