Oltu'da seçim güvenliği toplantısı

Oltu'da seçim güvenliği toplantısı
Oltu'da seçim güvenliği toplantısı
ERZURUM (AA) - Oltu Kaymakamı Mehmet Gökhan Zengin başkanlığında, seçim güvenliği toplantısı yapıldı.Kaymakamlıkta düzenlenen toplantıya İlçe Emniyet...

ERZURUM (AA) - Oltu Kaymakamı Mehmet Gökhan Zengin başkanlığında, seçim güvenliği toplantısı yapıldı.

Kaymakamlıkta düzenlenen toplantıya  İlçe Emniyet Müdürü Cenk Bozkurt, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Bayram Kayıkcı'nın yanı sıra mahalle muhtarları katıldı.

Zengin, toplantıya dün Çağlayan Adliyesinde şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'a Allah'tan rahmet ve kederli ailesine başsağlığı dileyerek başladı.

Oltu'nun güvenli ve huzurlu bir yer olduğunu ifade eden Zengin, "Ama bu görevimizi yaparken rahat davranmamızı gerektirmez. Hassasiyetimizi en üst seviyede tutmalıyız. Bu bizim seçim sürecinde ve diğer zamanlarda yapmamız gereken davranıştır" dedi.

Kayıkcı, seçim güvenliği ve diğer asayiş olayları hakkında muhtarları uyardı.

Parti afişlerinin 6 Haziran akşamı saat 18.00'de toplanması gerektiğini ve bu konu da muhtarların duyarlı olması gerektiğini ifade eden Kayıkcı, "Köylerde seçim afişlerinin muhtarlar kaldırmalı ve bunun takipçisi olmanızı istiyorum. Seçim esnasında oluşabilecek sıkıntılı durumlarda bize mutlaka ulaşmanız ve bizim de ivedilikle oraya devriyelerimizi yönlendirmemiz seçim güvenliği açısından olumlu olacaktır" diye konuştu.

Bozkurt ise seçim süresi boyunca 155 Polis Hattı ile doğrudan kendisinin ilgileneceğini belirterek seçim güvenliği konusunda herhangi bir olumsuz durumun zaman geçmeden ihbar edilmesini istedi.