Oltu'da yaz spor kursları başladı

Oltu'da yaz spor kursları başladı
Oltu'da yaz spor kursları başladı
ERZURUM (AA) - Oltu İlçe Halk Eğitim Merkezi bünyesinde hizmet veren yaz spor kursları başladı.Kursların ilk gününde İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri...

ERZURUM (AA) - Oltu İlçe Halk Eğitim Merkezi bünyesinde hizmet veren yaz spor kursları başladı.

Kursların ilk gününde İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri İhsan Aras ve Nihat Korku ile Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cemal Tanrıver kursiyerlerle bir araya geldi.

Tanrıver, yaptığı açıklamada, kurslarda futbol , masa tenisi ve tekvando eğitimleri verileceğini belirterek, kurslara özellikle 7-15 yaş grubu çocukların ilgi gösterdiğini kaydetti.

Stresle başa çıkmanın en iyi yolunun spor yapmak olduğunu söyleyen Tanrıver, şöyle konuştu:

"Sporun iki açıdan yararı var. Hem vücutta değişikliklere neden olur hem de psikolojik yönden destek verir. Sporun genç yaş gruplarında, sorumluluk duygusunu geliştirmesinin yanı sıra öfkeyi kontrol edebilme, saldırganlığı frenleme gibi faydaları vardır. Ayrıca dikkat dağınıklığının önüne geçilmesine destek olur. Spor yapan çocuklar, enerjilerini sporla boşalttıkları için dersin başına oturduklarında daha verimli çalışır ve boşa vakit geçirmez. Yaşıtlarına göre daha az hastalıklara yakalanır ve daha çabuk iyileşirler. Takım ruhuna sahip oldukları için de yalnızlık hissetmez ve kendilerini dinleyecek bol zamanları kalır. Gençlik döneminde de bu çağın dinamizmini sporla değerlendirdikleri için sigara gibi kötü alışkanlıklardan uzak kalırlar. Gençliğin aşırı heyecanını spora aktarmak, olaylara yaklaşımlarda daha serinkanlı olmayı sağlar. Aynı zamanda sporla gençler için çok gerekli olan kendine güven duygusu ve ifade yeteneği artar."


  ETİKETLER:

  Futbol

  ,

  YAŞ

  ,

  spor

  ,

  Sigara

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  genç

  ,

  hizmet

  ,

  Uzak