Oltu'dan Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyası

Oltu'dan Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyası
Oltu'dan Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyası
ERZURUM (AA) - AK Parti Oltu Gençlik Kolları, Oltu Birlik ve Beraberlik Vakfı öncülüğünde, Suriye'deki Bayırbucak bölgesinde savaş nedeniyle zor...

ERZURUM (AA) - AK Parti Oltu Gençlik Kolları, Oltu Birlik ve Beraberlik Vakfı öncülüğünde, Suriye'deki Bayırbucak bölgesinde savaş nedeniyle zor durumda bulunan Türkmenler için yardım kampanyası başlattı.

Gençlik kolları ve vakıfların ortak yaptığı açıklamada, yardım kampanyasının 28 Aralık'a devam edeceği belirtildi.

Kampanya kapsamında gıda ve acil yardım ve kışlık giyecek malzemelerinin de yer aldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bir süredir Bayırbucak bölgesinde Türkmen kardeşlerimize uygulanan zulüm, artık daha da şiddetlenmiştir. Devletimizin, her türlü engelleme girişimlerine rağmen, uzun bir süredir bölgedeki Türkmenlere her türlü yardımı ulaştırmaktadır. Fakat artan şiddetli saldırılar nedeniyle binlerce Türkmen kardeşimiz barınma, açlık, susuzluk ve salgın hastalık tehlikesi ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu vesile ile bir nebze olsun bölgedeki kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek, zor günlerinde yanlarında olmak istiyoruz. Bu kapsamda Oltu, Olur, Şenkaya, Narman gibi ilçelerimiz de kampanyaya katılabilecektir."