"Oruçluyken buz sporları yaparak serinleyin"

"Oruçluyken buz sporları yaparak serinleyin"
"Oruçluyken buz sporları yaparak serinleyin"
- Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Okuyucu: - "Oruç tutuyorsanız spor da yapmalısınız. Oruç tutan vatandaşlarımız buza gelebilirler ve çok rahat spor yapabilirler. Dışarıda 30-35 derece sıcaklık varken, tesislerin içerisinde sıcaklık eksi 5-7 derece civarında"

ERZURUM (AA) - AYŞE YILDIZ - Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Dilek Okuyucu, ramazan ayında da sporun ihmal edilmemesi gerektiğini belirterek, "Oruç tutan vatandaşlarımız buza gelebilirler ve çok rahat spor yapabilirler. Dışarıda 30-35 derece sıcaklık varken, tesislerin içerisinde sıcaklık eksi 5-7 derece civarında. Hem sportif bir aktivite yapacaksınız hem de güzel zaman geçireceksiniz" dedi.

Okuyucu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, federasyon olarak uluslararası anlamda önemli organizasyonlara imza attıklarını, salonlarının dünya standartlarında olduğu söyledi.

Buz Pateni yapılan tesislerde farklı ülkelerden gelen takımların antrenmanlarının yanı sıra halk günleri de düzenlediklerini anlatan Dilek Okuyucu, "Ramazan döneminde uluslararası kamplar nedeniyle buz tesislerimiz çoğunlukla dolu olacak, ancak spor yapmak, serinlemek isteyen herkesi, sporu en üst düzeyde izlemek isteyenleri buz spor salonlarına bekliyoruz" diye konuştu.

Ramazan döneminde de rahatlıkla spor yapılabileceğini anlatan Okuyucu, şunları kaydetti:

"Serinlemek isteyen, sakin bir dönem geçirmek isteyen herkesi buz salonlarına bekliyoruz. Halk seanslarında bu çalışmalar yürütülebilir. Oruçluyken spor yapabilirler. Ramazanda da sporu ihmal etmemeliyiz. İftardan önce ya da sonra tesisler açık olacak, buz sporları için talep edebilirler. Ramazanda oruçluyken vatandaşlarımıza kesinlikle buz sporlarını öneriyorum."

- "Tesislerimizin serin olması büyük avantaj"

Serinlemek isteyen herkesin buz sporlarının yapıldığı salonlara gelmesi önerisinde bulunan Dilek Okuyucu, "Oruç tutuyorsanız spor da yapmalısınız. Oruç tutan vatandaşlarımız buza gelebilirler ve çok rahat spor yapabilirler. Dışarıda 30-35 derece sıcaklık varken, tesislerin içerisinde sıcaklık eksi 5-7 derece civarında. Hem sportif bir aktivite yapacaksınız hem de güzel zaman geçireceksiniz. Bu anlamda ramazanda sporu kesinlikle öneriyorum ve herkesi bekliyoruz. 'Oruçluyum' diye sporu ihmal etmemeliyiz" şeklinde konuştu.

Buz sporlarını ramazanda tercih edenleri, branşların başlangıç düzeyinden başlatacaklarını anlatan Okuyucu, "Kendilerini zamanla ilerleteceklerdir. Buz spor tesislerimizin serin olması da bu dönemde büyük avantaj. Çok rahat short track yapabilir, curling oynayabilirler" ifadelerini kullandı. 

Dilek Okuyucu, oruç tutan vatandaşların halk günlerinde rahat spor yapabilmenin yanı sıra uluslararası müsabakaları izleyebileceğini de sözlerine ekledi.