"Özgürlük İçin Basın" Projesi

"Özgürlük İçin Basın" Projesi
"Özgürlük İçin Basın" Projesi
ERZURUM (AA) - "Özgürlük İçin Basın" Projesi kapsamında Erzurum'da eğitim verildi.Proje koordinatörü Yusuf Kanlı, Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti...

ERZURUM (AA) - "Özgürlük İçin Basın" Projesi kapsamında Erzurum'da eğitim verildi.

Proje koordinatörü Yusuf Kanlı, Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti (DAGC) Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Fazıl Özsoy ile ulusal ve yerel basında görev yapan gazeteciler bir lokantada bir araya geldi.

Demokraside basın ve ifade özgürlüğünün önemine işaret eden Kanlı, "Bizim için basın özgürlüğü de  kadın erkek eşitliği de önemli. Bir toplumda kadın ikinci planda kalıyorsa orada demokrasi sorunu vardır. Biz 'at gözlüğüyle bakmayacağız' diyerek bu projeye start vermiştik" dedi.

Proje kapsamında yaptıkları faaliyet hakkında bilgi veren Kanlı, her ay 30 sayfalık rapor yayınladıklarını, projenin siyasi  bir proje olmadığını belirtti.

DAGC Yönetim Kurulu Başkanı Özsoy da projenin yedi bölgenin gazeteciler cemiyetiyle ortaklaşa yürütüldüğünü ifade ederek, yerel medyanın yakından takip edildiğini belirtti.

Yerel medyanın haber alma konusunda yaşadıkları sıkıntıları, eksiklikleri izleme komisyonu tarafından izlediklerinin altını çizen Özsoy, "Gazetecilerin ve basının daha verimli çalışmasını sağlamak için çaba harcıyoruz" dedi.