Palandöken Belediyespor, deplasmanda galip gelmek istiyor

Palandöken Belediyespor, deplasmanda galip gelmek istiyor
Palandöken Belediyespor, deplasmanda galip gelmek istiyor
- Voleybol Erkekler 1. Lig'de mücadele eden Palandöken Belediyespor, Arkas Spor karşılaşmasında, bütün kozlarını kullanarak, maçı kazanmayı hedefliyor - Kulüp başkanı Engin: "Ligin en güçlü iki takımından biri olan Arkas Spor ile oynayacağız. Zor bir maç fakat oyuncularımız kendilerine güveniyorlar, ellerinden geleni yapacaklar"

ERZURUM (AA) - Voleybol Erkekler 1. Lig'de mücadele eden Palandöken Belediyespor, deplasmanda karşılaşacağı ?Arkas Spor maçında galip gelmeyi hedefliyor.

Palandöken Belediyespor Kulüp Başkanı Zafer Bülent Engin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk yarının sonlarına doğru takım olabildiklerini ve kendi sahalarındaki Şahinbey ve İnegöl maçlarını aldıklarını söyledi.

İstanbul 'daki Galatasaray maçında ilk sette açık ara öndeyken, talihsiz bir şekilde setleri verdiklerini dile getiren Engin, "Şimdi İzmir deplasmanındayız. Ligin en güçlü iki takımından biri olan Arkas Spor ile oynayacağız. Zor bir maç fakat oyuncularımız kendilerine güveniyorlar, ellerinden geleni yapacaklar" diye konuştu.

Takıma yeni katılan oyuncularla antrenman yapmaya başladıklarını ve iyi bir hazırlık süreci geçirdiklerini vurgulayan Engin, oyuncu eksikliğinden önceden antrenmanların da eksik olduğunu belirtti.

Yarınki maç için hazır olduklarının altını çizen Engin, voleybolun her türlü sonuca gelebildiğini ve takım olarak ellerinden geleni yapacaklarını, her türlü sonucun çıkabileceğini ifade etti.

Engin, "İzmir'de çok Erzurumlu var. Bütün Erzurumluları yarın saat 16.30'daki maça davet ediyorum" dedi. 

- "Bütün kozlarımızı kullanıp, maçı almaya çalışacağız"

Takım kaptanı Süleyman Kolişler de Arkas Spor'un güçlü bir kulüp olduğunu belirterek, her maçta olduğu gibi bu maçta da takım olarak iddialı olduklarını, bunun için iyi hazırlık yaptıklarını söyledi.

Arkas Spor'un geçen hafta Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde maç oynadığını anımsatan Kolişler, "Dönüşünde, cumartesi günü oynanacak olan maçı pazar günü yapmak için bize söylediler. Biz de kabul ettik. Takımımız, yüksek performansla gidiyor. Yarın bütün kozlarımızı kullanıp, maçı almaya çalışacağız" şeklinde konuştu.

Kolişler, yarın yapacakları maç için akşam 20.00'de son antrenmanı yapacaklarını vurguladı.

Takım olarak morallerinin iyi olduğunu belirten Kolişler, çok iyi hazırlandıklarını ve maçı kazanmak için bütün ekip olarak ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.