Palandöken Belediyespor seyirci avantajını kullanmak istiyor

Palandöken Belediyespor seyirci avantajını kullanmak istiyor
Palandöken Belediyespor seyirci avantajını kullanmak istiyor
- Voleybol Erkekler 1. Lig'deki Erzurum temsilcisi Palandöken Belediyespor, ligin 8. haftasında seyirci avantajını kullanarak sahadan galip ayrılmayı planlıyor - Kulüp başkanı Engin: "Şanssızlık neticesinde bu durumdayız. Pazar günkü maç dönüm noktası olarak değerlendirilebilir"

ERZURUM (AA) - Voleybol Erkekler 1. Lig 'deki Erzurum temsilcisi Palandöken Belediyespor, ligin 8. haftasında seyirci avantajını kullanarak Milli Piyango karşısında sahadan galip ayrılmak istiyor

Palandöken Belediyespor Kulüp Başkanı Zafer Bülent Engin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ligin 8. haftasında 30 Kasım Pazar günü Milli Piyango'yu ağırlayacaklarını anımsattı.

Engin, sezon başından beri ilk üçü federasyon kupası olmak üzere 10 maça çıktıklarını ifade ederek, 10 maçın hiçbirine tam takım çıkamadık. Bir aksilik olmazsa pazar günkü maça tam takım olarak ilk kez çıkacağız. Seyircimizin önünde inşallah 3 puanı alacağız" dedi.

Ligde tek galibiyetlerini Gümüşhane Torul Gençlikspor'a karşı aldıklarını dile getiren Engin, Palandöken Belediyespor'un 2 puanla ligde son sırada yer aldığını söyledi.

Engin, bazı maçları kıl payı kaçırdıklarını vurgulayarak, "Şu durumda olmamazın sebebi, yabancı oyuncularımızın sakatlanması, ameliyat olmaları ve onların sözleşmelerini feshetmemiz. İki yeni oyuncu transfer ettik, onlarla ilk kez tam takım olarak sahaya çıkacağız. Şanssızlık neticesinde bu durumdayız. Pazar günkü maç dönüm noktası olarak değerlendirilebilir. Voleybol bir takım oyunu. Bir kanadınız eksik olunca takım tamamen eksik oluyor. İnşallah pazar günü eksiklikler olmayınca seyircimiz önünde ikinci galibiyeti alacağız" diye konuştu.

Yeni transfer edilen oyuncuların takımla kaynaştığını belirten Engin, bu kaynaşmanın sahaya da yansımasına inandıklarını söyledi.