Palandöken yarıyıl tatiline hazır

Palandöken yarıyıl tatiline hazır
Palandöken yarıyıl tatiline hazır
- Dünyada önemli kayak merkezleri arasında yer alan Palandöken ve Konaklı kayak merkezlerindeki otellerde, doluluk yüzde 100'e ulaştı

ERZURUM (AA) - Dünyada önemli kayak merkezleri arasında yer alan Palandöken ve Konaklı kayak merkezlerinde yarıyıl tatili için hazırlıklar tamamlandı.

Bölgede aralıklarla etkili olan yağış ve suni karlama sayesinde kar kalınlığı istenilen seviyede olan Palandöken'de, yarıyıl tatili için otel işletmecileri tarafından hummalı çalışma yapıldı.

Bazı oteller, aileleriyle gelecek çocukların tatillerini en iyi şekilde geçirmesi için çocuk kayak pisti ve çocuk oyun parkları oluşturdu. Aileler pistlerde kayak ve snowboard yaparken çocukları da oyun parkında vakit geçirebilecek. Pistlerde görevli kayak hocaları da isteyen tatilcilere kayak öğretecek. 

Sömestir dolayısıyla Palandöken'de faaliyet gösteren otellerdeki doluluk da yüzde 100'e ulaştı. Türkiye 'nin farklı illerinin yanı sıra Polonya, İran ve Ukrayna'dan da turist kafileri Palandöken'e geldi.

Talebin fazla olması ve otellerdeki doluluğun yüzde 100'e ulaşması, turizm işletmecilerinin yüzünü güldürdü. 

Kayak merkezinde hizmet veren bir otelin ön büro müdürü Ömer Akca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sömestir için hazırlıkları tamamladıklarını ve  bugün itibarıyla doluluk seviyesinin yüzde 100'e ulaştığını söyledi.

Pistlerde sıkıştırılmış bir metre kar olduğunu anlatan Akca, " Hava çok güzel, pistlerde kar muhteşem. Palandöken'i tercih eden misafirlerimizin memnun ayrılması için elimizden geleni yapıyoruz. Bunun için özel hazırlıklar yaptık" dedi.

Talebin iç pazardan dana fazla olduğuna dikkati çeken Akca, şunları kaydetti:

"Çocuk kulüplerimiz var. Çocuk pistlerimizde de hocalarımız tarafından kayak eğitimi veriliyor. Ayrıca çocuk oyun alanları var. Anne babaları kayak yaparken, çocukları da oluşturduğumuz pistlerde kayak öğrenecek, güzel vakit geçirebilecek. Bütün kayakseverleri sömestir tatili için Palandöken'e davet ediyoruz. Çünkü burada güzel bir ortam var. Türkiye'nin yanı sıra Polonya ve İran'dan da talepler var. Özellikle İran'dan şubat ve mart ayı için yoğun rezervasyonlar söz konusu."