Palandöken, yılbaşına hazır

Palandöken, yılbaşına hazır
Palandöken, yılbaşına hazır
- Türkiye'nin önemli kayak merkezleri arasında yer alan Palandöken'e, yılbaşı için İran, Rusya, Polonya ve Ukrayna'dan ilk kafileler geldi - Kayak merkezinde faaliyet gösteren otellerdeki doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı

ERZURUM (AA) - Türkiye 'nin önemli kayak merkezleri arasında yer alan Palandöken'e, yılbaşı için farklı ülkelerden ilk turist kafileleri ulaştı.

Bölgede aralıklarla etkili olan kar yağışı ve tesislerde yapılan suni karlama sayesinde kar kalınlığı istenilen seviyeye ulaşan Palandöken Kayak Merkezi'nde yılbaşı çeşitli çalışmalar yapıldı.

Yerli ve yabancı turistlerin kayak merkezinden memnun ayrılması için burada faaliyet gösteren turizm işletme sahipleri, birbirinden farklı etkinlikler organize etti. Palandöken'de yılbaşına girecek misafirler hem eğlence programlarına katılabilecek hem de aydınlatılmış pistler sayesinde yılbaşına kayak yaparak girebilecek. Bazı otellerde de ışık şovu, havai fişek gösterisinin yanı sıra meşaleli kayak gösterisi yapılacak.

Yılbaşı için Rusya, Ukrayna, İran ve Polonya'dan ilk kafileler de kayak merkezine geldi. Turistler, hem kayak, snowboard yaptı hem de kızak kaydı.

Palandöken Kayak Merkezi'nde faaliyet gösteren bir otelin ön büro müdürü Ahmet Baykal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yılbaşı için hazırlıkları tamamladıklarını belirterek, bu yıl iç pazar ağırlıklı çalıştıklarını söyledi.

- "İran, Rusya ve Ukrayna'dan ilk turist kafileleri geldi"

Geçen yıl gelen misafirlerin bu yıl da Palandöken'i tercih ettiğini anlatan Baykal, "Yurt dışından da misafirlerimiz var. İran, Rusya ve Ukrayna'dan ilk turist kafileleri geldi. Otelimiz yarın yüzde 100 dolu. Yılbaşına gelecek misafirlerimize en iyi hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Bunun için yoğun bir çalışma yürüttük" ifadesini kullandı.

Başka bir otelin genel müdürü Ömer Akca da Palandöken'e yılbaşı için ağırlıklı olarak Polonya ve İran'dan kafilelerin geldiğini belirterek, otellerdeki doluluk oranlarının yüzde 100'e ulaştığını ve pistlerin tamamının açık olduğunu söyledi.

Pistlerde doğal karın yanı sıra suni karlama çalışması yaptıklarını dile getiren Akca, "Pistlerimizde 45 santimetre kar var. Hava güneşli ve kayak için çok ideal. Palandöken'de yılbaşı için değişik aktiviteler, eğlence programları var. Yılbaşına hazırız, yerli ve yabancı misafirlerle 2014'ü uğurlayıp, 2015'e hoşgeldin diyeceğiz. Palandöken'in bu güzellikleriyle hep beraber kutlayacağız" diye konuştu.

Hummalı bir çalışma yaparak bütün pistleri hazırladıklarını belirten Akca, yılbaşında isteyenin gece kayağı yapabileceğini sözlerine ekledi.