Palandöken'de gece kayağı keyfi

Palandöken'de gece kayağı keyfi
Palandöken'de gece kayağı keyfi
- Kar kalınlığı 25 santimetreye ulaşan Palandöken'de, hafta sonunu fırsat bilen turistler, akşam geç saatlere kadar kayak keyfi yaşadı

ERZURUM (AA) - Önemli kayak merkezleri arasında yer alan Palandöken'de, hafta sonunu fırsat bilen tatilciler, kayak yapmanın keyfini çıkardı.

Bölgede aralıklarla etkili olan kar yağışının ardından, suni karlama sistemi de kullanılan Palandöken Kayak Merkezi'nde bazı pistlerde kar kalınlığı 25 santimetreye ulaştı.

Hafta sonunu fırsat bilen vatandaşlarla  Türkiye 'nin farklı illerinden gelen tatilciler, akşam geç saatlere kadar kayak ve snowboard yaptı, kızak kaydı.

Aydınlatılmış pistlerde  gece  kayağı yapan turistler, kar motorlarıyla bir süre de pistlerde gezindi. Kayağı yeni öğrenenlerin düşe kalka kayması ve kayak yapanlara çarpması ilginç görüntüler oluşturdu.

İzmir'den kayak için Erzurum'a gelen tatilcilerden Sevim Dönmez, gece kayağı yapmanın daha zevkli olduğunu belirterek, kayak merkezinde güzel vakit geçirdiğini söyledi.

Dönmez, "Gece kayak yapmak daha zevkli. Ağaçların arasından geçip, pistlerde kayıyoruz. Tesisler çok güzel. Aydınlatılmış pistler avantaj sağlıyor. Gündüz de kaymıştık ama arkadaşlarla gece de kayak yapıyoruz" dedi.

Manisa'dan gelen Aylin Durmaz da "İlk kez kayak yapıyorum. Kayak hocaları eğitim veriyor. Çok zor kayması. Pisti tamamlayana kadar çok düştüm" diye konuştu.

Alaaddin Kanlı ise uzun yıllardır kayak için Palandöken'i tercih ettiğini ifade ederek, "Çok şükür sezon erken açıldı. Kayak yapmayı çok seviyorum. Hafta sonunu kayak yaparak değerlendiriyorum. Gece kayağı imkanı da var, kendimi şanslı hissediyorum" şeklinde konuştu.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  İzmir

  ,

  Kayak

  ,

  Akşam

  ,

  Fırsat

  ,

  Gece

  ,

  sezon

  ,

  eğitim

  ,

  kar

  ,

  manisa