Palandöken'de kayak keyfi

Palandöken'de kayak keyfi
Palandöken'de kayak keyfi
- Kar kalınlığı 105 santimetre olan Erzurum'daki Palandöken Kayak Merkezi'nde hafta sonu yoğunluğu yaşanıyor - Pistleri dolduran yerli ve yabancı turistler, kayak yaparak güzel vakit geçirmeye çalışıyor

ERZURUM (AA) - Dünyanın önemli kayak merkezleri arasında yer alan Palandöken'de farklı ülkelerden gelen turistler, kayak yapmanın keyfini yaşıyor.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde aralıklarla etkili olan yağışın ardından Palandöken'deki pistlerde kar kalınlığı 105 santimetreye ulaştı.

Bütün lift ve gondolların açık olduğu kayak merkezinde, Hollanda, Rusya, İran ve Polonya'dan gelen turistler, kayak ve snowboard yaptı, kızak kaydı.

Özellikle hafta sonunu fırsat bilen ve Türkiye 'nin farklı illerinden gelen yerli misafirler de aileleriyle pistleri doldurdu.

Palandöken Kayak Merkezi'nde faaliyet gösteren bir otelin genel müdürü Mehmet Varol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son yağan kardan sonra kayak sezonunu mayıs ayı başına kadar uzattıklarını söyledi.

Otellerin sezon sonuna kadar açık olacağını anlatan Varol, "Ağırlıklı olarak Hollanda'dan, İran'dan misafirlerimiz var. Bazı ülkelerden de bireysel müşterilerimiz mevcut. Mart ayının sonu olmasına rağmen büyük talep var. Özellikle iç pazardan rezervasyonlar yapılıyor. Otellerimizdeki doluluk oranı yüzde 75" diye konuştu.

Güneş altında kayak yapmanın daha zevkli olduğunu ifade eden Varol, müşterilere yönelik çeşitli kampanyalar düzenlediklerini belirtti.


  ETİKETLER:

  Hollanda

  ,

  İran

  ,

  Rusya

  ,

  Türkiye

  ,

  Anadolu

  ,

  Kayak

  ,

  Fırsat

  ,

  Güneş

  ,

  sezon

  ,

  kar