Pasinler'de hutbe yarışması

Pasinler'de hutbe yarışması
Pasinler'de hutbe yarışması
ERZURUM (AA) - Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından imam hatip liseleri arasında düzenlenen hutbe okuma yarışması Erzurum finali, Pasinler...

ERZURUM (AA) - Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından imam hatip liseleri arasında düzenlenen hutbe okuma yarışması Erzurum finali, Pasinler ilçesinde yapıldı.

Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin organizasyonu ile İbrahim Hakkı Hazretleri Camisi'nde düzenlenen ve 8 okulun katıldığı yarışmayı Pasinler Kaymakamı Ali Ada, Erzurum Milli  Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İmran Taşbaşı, şube ve okul müdürleri ile öğretmenler ve çok sayıda vatandaş izledi.

Kaymakam Ali Ada, yaptığı konuşmada, organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen ilçe esnafına teşekkür etti.

Yarışmada, Yakutiye Anadolu İmam Hatip Lisesinden Muhammed Emin Özdemir birinci, Aziziye Ilıca Anadolu İmam Hatip Lisesinden Muhammed Erener ikinci ve Hasani Basri Anadolu İmam Hatip Lisesinden Veysel Demir üçüncü oldu.