Pasinler'de kaynakçılık kursu

Pasinler'de kaynakçılık kursu
Pasinler'de kaynakçılık kursu
ERZURUM (AA) - Pasinler'den geçecek olan ve şantiyesi kurulan TANAP projesinde çalıştırılması planlanan kaynakçılar için Halk Eğitim Merkezince...

ERZURUM (AA) - Pasinler'den geçecek olan ve şantiyesi kurulan TANAP projesinde çalıştırılması planlanan kaynakçılar için Halk Eğitim Merkezince kaynakçılık kursu açıldı.

Pasinler Kaymakamı Ali Ada, yaptığı açıklamada, imalat yöntemlerinden olan kaynak teknolojisinin öneminin gün geçtikçe arttığını belirtti.

Günümüzde doğalgaz, petrol boru hatları, otomotiv , gemi inşa, çelik konstrüksiyon gibi alanların hızla geliştiğini ifade eden Ada, "Ülkemizde bu tür imalatlar yaygınlaşmaktadır. Yeni malzeme araştırmalarının artmasından dolayı, buna bağlı olarak kaynak tekniklerinin gelişmesi, kaynak makinesi ve donanımlarında yeni buluşların olması kaçınılmazdır. Ülkemizde bu konuda tasarım ve imalat gücünü kullanarak önemli katma değerler üretmektedir" dedi.

Pasinler'de kurulacak TANAP Projesi şantiyesinde yüzlerce kaynakçıya ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Ada, bu kapsamda Pasinler Halk Eğitim Merkezi tarafından Pasinler Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Metal Teknolojisi bünyesinde açılan kurs ile bu ihtiyacın giderilmesi konusunda önemli bir adım atıldığını ifade etti.

Ada, "13 Ekim'de açılan birinci grup kurs, 3 Ocak 2015'te sona erecek. Bu kurs ile kursiyerlerimize, elektrik ark, MIG MAG, oksigaz ve TIG kaynakları eğitimi verilmekte. Başarılı kursiyerlerimiz, bu belgeyle sadece ilçemizde bulunan TANAP Projesi kapsamında değil, kaynağın kullanıldığı her türlü sektörde iş imkanı bulacak" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  tasarım

  ,

  Gemi

  ,

  elektrik

  ,

  petrol

  ,

  otomotiv

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  kaynak

  ,

  2015